17/09/2012 Tarihli Vatan Gazetesi İnternet Sitesinde yer alan köşe yazınıza istinaden;

Değerli Sanatçımız,

Köşe yazınızda yaşadığınız durumu ifade etmişsiniz!

Yukarıda belirttiğimiz üzere şu anki opsiyonunuz yazarlık olsa da siz yaşamınız boyunca halkımızın beğendiği sanatçılar arasında yer almaktasınız. Ve yine sanatçı kimliğiniz halkımızın içerisinde yer alan meslektaşlarımızın da aynı şekilde beğendiği ve izlediği sanatçılar arasındasınız.

Yazınızda ifade ettiğiniz durumda karşılaştığınız meslektaşlarımız bu işe yıllarını vermiş bir çoğu ise diplomalı Eczane Hizmetleri Teknikeri’dir. Verilen hizmet ise şu linkte bahsi geçen  Mevzuat çerçevesinde izlenmekte ve yürütülmektedir. Mevzuat hükümlerine aykırılık hissettiğiniz durumları Sağlık Bakanlığı ilgili birimlerine şikayet edebilirsiniz.

Sizin gibi başarılı, halkın sevgisini kazanmış bir sanatçının aşağılama yöntemine gitmesini üzüntü ile karşılamaktayız.

Bahsi geçen arkadaşlar her gün “Zülfü Livaneli” ile karşılaşmıyorlar. Bunu da düşündüğünüzü tahmin ediyoruz elbette ! Eminiz ki o arkadaşların sabah 09:00 – Akşam  19:30 ve cumarteside tam gün olmak üzere çalıştıklarını aynı zamanda bazı bölgelerde ayda onun üzerinde nöbetçi olarak görev yaptığını elbette biliyorsunuzdur! Keşke Eczane hizmetleri çalışanlarını bahsettiğiniz gibi değilde hakkını alamayan aynı zamanda en uzun mesai saatine sahip  kişiler olarak da söz konusu etseydiniz.

İlgili Haber Linki : http://haber.gazetevatan.com/Haber/481548/1/Gundem

ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİM DERNEĞİ

2 cevaplar
 1. Ali
  Ali says:

  Valla ben Zülfü LİVANELİ nin bahsettiği durumla çok karşılaştım. Kusura bakmayın. Eczacı dükkanın başında dursun. Eczacı işveren değil hizmetverendir. 

  Cevapla
 2. Adminufuk
  Adminufuk says:

  arkadaşlar eczacılık son sınıf öğrencisi olarak zülfü beyin haklılık payı olduğunu düşünüyorum.eğitim almayan kişilerin eczanede çalışmasının bir an önce önüne geçilmelidir.muvazaa eczaneler kapatılmalıdır.son olarak da eczacı eczanesinin başında durmalı ve gerektiğinde çalışanların eğitiminde söz sahibi olmalıdır.

  Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir