tahtakaleİstanbul Emniyet Müdürlüğü, Tahtakale’de kaçak ve sahte ilaç satıldığı öne sürülen 10 ayrı iş yerine baskın düzenledi. Operasyonlarda çok sayıda uyarıcı hap, sprey ve damla ele geçirilirken 3 kişi de gözaltına alındı

Tahtakale’de kaçak ve sahte ilaçların satıldığı ihbarları üzerine çalışma başlatan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün sabah saatlerinde 10 farklı işyerine baskın düzenledi. Tahtakale’deki iki işhanına giren ekipler, depo olarak kullanılan yerlerde detaylı bir inceleme yaptı. İşhanlarından birinde cep telefonu tamircisi tabelası ile kamufle edilen depodaki incelemelerde çok sayıda uyarıcı hap, sprey ve damla bulundu.

İKİ KARDEŞ ŞÜPHELİ

Sahte ve kaçak ilaçların arasında cinsel gücü arttırdığı öne sürülen kahve ve şekerlemelerin de olduğu gözlendi. Düzenlenen operasyonda depoların ve ürünlerin sahipleri olduğu öğrenilen 3 şüphelinin gözaltına alındığı açıklandı. Gözaltına alınan şüphelilerin kardeş olduğu öğrenildi.

Ele geçirilen ilaçlar, polis tarafından toplanarak emniyete götürüldü. Güvenlik şube ekipleri yaklaşık bir ay önce yine merdiven altlarında üretilen ve kaçak yollardan ülkeye sokulan cinsel gücü arttırıcı ilaçlara yönelik operasyon yapmış ve piyasa değeri 600 bin TL’yi bulan yaklaşık 300 bin kutu sahte ilaç ele geçirmişti.

KAYNAK

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir