6. Bölge Samsun Eczacı Odası Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Expopharm Fuarı’na katıldı.

Her yıl eylül-ekim aylarında Almanya’da düzenlenen Expopharm Fuarı dünyanın en büyük Eczacılık Fuarı olarak kabul ediliyor. Dünyanın önde gelen ilaç, kozmetik, doğal ilaç, eczane otomasyon sistemleri, eczane depolama sistemleri vb. firmaların katıldığı fuar, dünyanın dört bir yanından eczacıların ve ilaç sektörü yetkililerinin buluşmasını sağlıyor. Fuarda Forum adı altında yapılan seminere de katılan gurup ‘Eczacılık Sektörünün Gelecek 20 Yıldaki Perspektifi’ni inceleyen konuşmacıyı ilgiyle izlediler.

KOSGEB’in de desteklediği bu fuara katılan Samsun Eczacı Odası, fuarda sektörün öncü firmalarıyla teknik konularda görüş alış verinde bulunup, sektörün son gelişmelerini inceleme fırsatı buldular. Bunun yanı sıra Münih’te eczanelerde incelemeler yapan gurup, Alman Eczacılar Birliği yetkilileriyle oradaki eczacılık sistemi ve yapısı konularında düzenlenen toplantıya katıldılar.

Seyahatin son gününde Prag’da Çek Eczacılar Birliği yetkilileriyle bir araya gelen 6. Bölge Samsun Eczacı odası üyeleri, Çek Cumhuriyeti’nde eczacılık sektöründeki son 20 yıldaki değişimleri incelediler.

Türk Eczacılık Sistemi ile Avrupa’daki eczacılık sisteminin benzerliklerini göz önüne seren toplantının çok verimli geçtiğini söyleyen 6. Bölge Samsun Eczacı Odası Başkanı Ecz. Onur Ferhat Karacan, yapılan fuar ve inceleme gezisinin üyeleri için son derece yararlı olduğunu ve meslektaşlarının ufkunu açtığını söyledi. Karacan, eczacılık sektörüne verdiği destek ve eczacılık sektörünün gelişmesine yardımcı olduğu için KOSGEB’e teşekkür etti.

Teknik geziyi organize eden Yavuztur yetkilisi Ülgen Yavuz’a da tüm üyeleri adına teşekkür eden Karacan, üyelerinin mesleki bilgi ve becerilerini arttıracak çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Kaynak

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir