eczacı hasan a.Yaklaşık 2 yıl önce idi Malatya dahil bir çok ilde eczacılara yönelik şok suçlamalarla baskınlar düzenlendi ve bir çok eczacı ve eczane teknisyeni göz altına alındı. Belki haklıydılar bazı eczacılar geçekten yolsuzluk yapmıştı. Fakat isimlerinin basına verilmesi kişileri rencide edebileceği kimsenin aklına gelmedi. Bir kişinin özlük haklarını suistimal etmek hangi kanunda yer alıyor. Özellikle semt eczanesi tabiri ile adlandırdığımız eczanelerimiz yapılan baskılar, ilaç fiyatlarının düşüşü bu eczanelerimizi yıktığı bir zamanda bir de böylesi ağır suçlama kişinin kendine olan inancını da çevresindeki saygınlığını da yok etmektedir. İşte bunların sonucunda bunalım ve sonrası intihar…. Yıllarca kamuya ve sağlık sektörüne emek vermiş bir eczacımız intihar etti…. Eczacı Hasan… Ruhun Şad Olsun….

Habeş ANIK – Yönetim Kurulu Başkanı

Haberin aslı şu şekilde

Olay, Başharık Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, Malatya’nın en eski eczacılarından olan Hasan A. (75), evinin çatısından atlayarak intihar etti. A.’nın cenazesi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Malatya’da yaklaşık 2 yıl önce eczacılara yönelik yapılan operasyonda tutuklanan ve daha sonra tahliye edilen Hasan A.’nın yeniden eczane açmak için ruhsat aldığı ancak 2 yılık kapalı tutma hakkını kullanmak için Sağlık Müdürlüğü’ne dilekçe verdiği öğrenildi.

Kaynak

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir