Tekirdağ’ın Şarköy Şehit Öğretmen Neşe Alten İlkokulu 8.sınıf öğrencileri, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “ Gündem Eğitim” adlı proje kapsamında meslekler hakkında bilgi alıyor.

Okulun inşası sırasında maddi ve manevi katkıları bulunan, bir sınıfa ismi verilen Eczacı Yasemin Çavuşoğlu, proje kapsamında geldiği okulda 8.sınıf öğrencilerine eczacılık mesleği hakkında bilgi verdi.

Öğrencilerin sorularını, merak ettiği konuları da yanıtlayan Eczacı Çavuşoğlu’na ders bitiminde, okul idaresi ve öğretmenler tarafından çiçek verilerek, yaptığı maddi ve manevi yardımlar için plaket verildi.

Okul Müdürü Cengiz Eren plaket verirken yaptığı konuşmada “Okulumuzun inşası sırasında Eczacı Yasemin Çavuşoğlu’nun önemli katkıları oldu. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ‘Gündem Eğitim’ projesi kapsamında öğrencilerimizin de talepleri dikkate alınarak eczacılık mesleğini tanımalarını istedik. Okulumuza yaptığı katkıları da plaket vererek teşekkür etmek istedik. İlerleyen günlerde diğer meslek gruplarını icra yapan insanlarımızı da okulumuz davet edeceğiz” dedi.

İlk kez bir sınıfta öğrencilere mesleğini anlattığını söyleyen Eczacı Yasemin Çavuşoğlu, “Beni dikkatle dinlediler, çeşitli sorular sordular. İlgili olmalarına son derece sevindim. Öğrencilere yaz tatilinde, bir hafta eczanemde gözlem yapabileceklerini söyledim. Önemli ve öğrenciler için meslekleri tanımaları için doğru bir proje gerçekleştirilmiş.” dedi.

Kaynak

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir