eczanelerSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na Genel Kurulda bu durumun farkında mısınız diye soran Karaahmetoğlu şu ifadeleri kullandı:

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu TBMM Genel Kurulunda yerinden söz alarak yaptığı kısa konuşmada 24 bin eczanenin üçte birinin iflas noktasında olduğunu, 12 bin eczacı ve 36 bin çalışanı işsizliğin beklediğini aileleriyle birlikte 200 bin insanımızı ilgilendiren bir durumun söz konusu olduğunu söyledi. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’na Genel Kurulda bu durumun farkında mısınız diye soran Karaahmetoğlu  şu ifadeleri kullandı: Ülkemizde 24.000-24.500 civarında eczane vardır. Bu eczanelerin en az üçte 1’i gizli iflasla karşı karşıyadır. Dileğimiz böyle bir olayın yaşanmamasıdır. Şayet yaşanırsa 12 bin eczane kapanacak, 12 bin eczacı işsiz kalacak, yaklaşık 36 bin personel de işsiz kalacaktır, aileleriyle birlikte yaklaşık 200 bin insanımız ekonomik sıkıntı çekecektir. Bunun farkında mısınız? Farkında iseniz çözüm öneriniz var mı?

Selahattin Karaahmetoğlu TBMM’de bu hafta görüşülecek tam gün yasası görüşmelerinde de konuyu yeniden gündeme getireceğini söyledi.

Kaynak: Kısa Haber

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir