eskisehirde-eczaneler-cumartesi-kapatilsin-yuruyusuEskişehir’de biraraya gelen eczacı teknisyenleri, çalıştıkları eczanelerin cumartesi günleri kapalı olması için yürüyüş yaptı.

Eskişehir Bilecik Eczane Teknisyenleri Derneği (EBED) tarafından düzenlenen yürüyüş Hamamyolu Caddesi Yediler Parkı’nda başladı. Yürüyüşe yaklaşık 100 kişi katıldı. Kalabalık ellerinde ‘Eczaneler cumartesi kapansın’, ‘Teknisyen eczacı istiyor oda neyi bekliyor?’, ‘Sosyal haklarımızı istiyoruz’ ve ‘Bilecik tatil Eskişehir’in suçu ne?’ yazılı dövizler taşıdı.

Yaklaşık 2 kilometre mesafedeki İstiklal Mahallesi Porsuk Bulvarı’na kadar çeşitli sloganlar atarak yürüyen kalabalığa hitaben konuşma yapan EBED Başkanı Metin Yıldız şunları söyledi:

“Haftalık 45 saat olması gerekirken haftalık çalışma saatlerimizin cumartesi günleri nöbet sistemiyle eczanelerin kapatılmasını istiyoruz. Bizler eczacılarımızla etle tırnak gibiyiz. Ayrılamayız ayrılsak her iki tarafından da canı acır. Son derece fedakarca çalışan eczane teknisyeni arkadaşların neden hala dikkate alınmadığını anlamış değiliz. Bizi bugün sokağa döken oda yönetiminin bir an önce cumartesi günleri nöbet sistemiyle eczaneleri kapatarak çalışma saatlerimizi düzene sokmasını istiyoruz. Bizler sağlıklı yaşamalıyız ki sağlıklı hizmet verelim. Eczacılarımızın çoğunluğunda cumartesi günleri eczanelerin kapatılması kendi menfaatlerine olacağından Eczacı Odamızın bizlerin sesini duymasını bizleri dikkate almasını ve bir an önce eczanelerin cumartesi kapanması için formül üretmesini istiyoruz.”

Kaynak: Kısa Haber

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir