eczane-teknisyeni-muhtar30 Mart Yerel seçimlerinde Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı seçilen 26 yaşındaki eczane teknisyeni Hüseyin Türk, ismini sadece Nevşehir’in değil, Türkiye’nin de en genç muhtarı olarak kayıtlara yazdırmayı başardı.

Nevşehir’in Acıgöl ilçesinde 12 yıldır eczane teknisyeni olarak görev yapan 26 yaşındaki Hüseyin Türk, şu anda Türkiye genelindeki en genç muhtarın kendisinin olduğunu belirterek bundan gurur duyduğunu söyledi. Türk, “Seçimlerde bana oy verenin de vermeyin de muhtarıyım. Benden önce ki dönemlerde mahallemize doğru düzgün hizmetlerin yapılmadığına inandığım için aday olmuştum. Mahallemde çok sevilen bir kişiliğe sahip olduğum için mahalle sakinleri dört aday arasında beni tercih ettiler.

Allah nasip ederse belediye başkanımızın desteği ile de mahallemizde olan iki mevcut parkın bakım ve onarımını yaptıracağız. Daha sonra ise mahallemize üçüncü bir park kazandırmak için çaba göstereceğiz. Mahallemizde yol ve çevre düzenlemeleri için de elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Bana bu genç yaşta muhtarlık sevincini yaşatan tüm mahalle sakinlerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Milliyet

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir