Mardin’in Dargeçit İlçesi’nde eczacı kalfası 27 yaşındaki Yunus Kılıç, polisler tarafından dövüldüğünü ve kötü muameleye maruz kaldığını iddia ederek Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Dargeçit’te bir aczanede kalfa olarak çalışan, Ak Parti İlçe Başkanı Beşir Kılıç’ın da yeğeni olan Yunus Kılıç, iddiaya göre, önceki gün saat 23.30 sıralarında otomobiliyle evine giderken, devriye görevi yapan polisler tarafından durduruldu. Polislerin ehliyet ve aracın ruhsatını istemesi üzerine Kılıç ile polisler arasında tartışma çıktı. Kılıç, tartışmanın ardından kelepçelenerek, tekme tokat ve silah dipçikleriyle dövülerek karakola götürüldüğünü iddia etti.

Kılıç, götürüldüğü karakolda polislerin kendisine hakaret ederek sözlü tacizde bulunduğunu ileri sürdü. Karakoldaki soruşturmasının ardından Dargeçit Devlet Hastanesi’ne giden Yunus Kılıç, daövüldüğüne ilişkin rapor aldı. Kılıç, avukatıyla Dergeçit Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek kendisini dövdüklerini ileri sürdüğü polisler hakkında suç duyurusunda bulundu.

Dargeçit Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise, Yunus Kılıç’ın görevli memurlara mukavemette bulunduğunu belirterek, konunun savcılığa intikal ettiğini söylemekle yetindi.

Kaynak: […]

Değerli Okurlarımız ve Meslektaşlarımız;

Her ne şartla olursa olsun bir insanın şiddete maruz kalması insanlık suçudur ilkesini benimseyemeyen bazı kişi ve kişilerce ulusumuz sancılı dönemlere getirilmek istenmektedir.

Bu durumlarda ise bizler yapmamız gerekenin sadece insancıl yaklaşımlar olduğunu bilen yegane sağlık danışmanlarıyız. Eğer bir kimse bu meslektaşımız dahi olsa kolluk kuvvetlerine karşı geldi ise bunun çözümü şiddet değil hukuki olarak zabıt tutulması ve gereken işlemlerin savcılık tarafından yürütülmesidir. Bu sebeple şiddet ve şiddete arka çıkanları şiddetle kınıyoruz. Meslektaşımıza da geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir