eczane-ilacAksaray Eczacı Odası bir bildiri yayınlayarak açılış kapanış saatlerine uymayan eczaneler hakkında işlem yapılacağını duyurdu.

Aksaray Eczacı Odası, geçtiğimiz günlerde yönetim kurulu adına Genel Sekreter Ecz. Fatih Özçiftçi imzasıyla bir duyuru yayınlayarak, açılış kapanış saatleri konusunda kurallara uymayan eczaneleri uyardı. Duyuruda bu yıl yayınlanan yönetmeliğin ilgili maddesine atıf yapılarak, kurallara uymayan eczanelere idari işlem yapılacağı hatırlatıldı. Duyurunun tam metni şöyle:

“Eczane açılış ve kapanış saatlerine uyulmadığı, hafta sonu Eczanelerin açılıp hastalara ilaç verildiği hatta reçete karşılandığına dair Eczacı Odamıza sıklıkla şikâyetler gelmektedir. 12.04.2014 tarihinde yayınlanan Eczacılar ve Eczaneler hakkında Yönetmeliğin 34.maddesinde Alışveriş merkezindekilerde dâhil olmak üzere Eczaneler bağlı olduğu Bölgedeki Eczane çalışma gün ve açılış kapanış saatlerine uymak zorundadır. Birden fazla eczane bulunan yerlerde, belirlenen çalışma saatleri dışında ve resmi tatil günlerinde yalnız nöbetçi eczaneler açık kalır. Nöbetçi Eczane dışındaki eczaneler nöbet saatlerinde faaliyet gösteremezler denilmektedir.

Eczacılarımızın bu hususa azami dikkat etmeleri gerekmektedir. Ayrıca Web sitemizde E logonun kullanımı ile ilgili bilgi mevcut olup, E logonun Eczane çalışma saatlerine göre uygun kullanılması ve Eczacılarımızın ışıklı nöbet panolarını günlük kontrol ederek herhangi bir yanlışlık halinde web sitemizden nöbet kartı bastır butonunu kullanarak eczane camlarına asması gerekmektedir.

Bu konuda gerekli denetimler yapılacak olup,  ilgili Yasa ve Yönetmeliklere göre idari işlem uygulanacaktır. Bilgilerinize rica ederiz.

Yönetim Kurulu Adına Genel Sekreter Ecz. Fatih Özçiftçi.”

Kaynak: Eczacıyız

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir