Eczacıbaşı İlaç’ın nükleer tıp alanındaki iştiraki Eczacıbaşı-Monrol, ABD’de kurulu Capintec’i alıyor.

Eczacıbaşı İlaç’tan yapılan açıklamada, Capintec’in nükleer tıp sektöründe enerji ölçüm cihazları üretimi ve servis hizmeti konusunda faaliyet gösterdiği belirtildi.
Nükleer tıpta kullanılan radyofarmasotiklerin imalatı, ithalatı ve dağıtımı konusunda faaliyet gösteren Eczacıbaşı-Monrol’de, Eczacıbaşı İlaç yaklaşık yüzde 50 hissedarı. Satın alma ile birlikte Eczacıbaşı Monrol’ün büyüme hedefleri doğrultusunda önemli bir adım atıldığını belirten Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Erdal Karamercan, “Nükleer tıp alanında yeni cihazlar, kimyasallar, radyofarmasötikler ve radyasyondan korunma ekipmanları geliştiren ve üreten Mol-Image’ın ardından, Capintec’i bünyemize katmamız, hedeflerimize ulaşma yolunda çok büyük önem taşıyor” dedi.

Ürünler Amerika kıtasına taşınacak
Eczacıbaşı-Monrol, geçen yıl ağustosta Mol-Image’i satın almıştı. Mol-Image bünyesinde üretilen ileri teknoloji ürünleriyle birlikte tüm teknik altyapı ve know-how’ın Capintec bünyesine aktarılacağını belirten Karamercan, Capintec ve Mol-Image’ın geliştirdiği inovatif cihaz ve ekipmanların, Eczacıbaşı-Monrol’ün dağıtım kanalları kullanılarak tüm dünyaya sunulacağını söyledi.

Eczacıbaşı-Monrol’ün 2013 sonunda Avrupa’da 3 üretim tesisine ulaşacağını ve ürünleriyle 5 Avrupa ülkesinde hizmet vereceğini belirten Eczacıbaşı-Monrol Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Bozluolçay da, Capintec’in alımıyla ürünlerini Amerika kıtasına taşıyacaklarını söyledi. Eczacıbaşı-Monrol’ün Türkiye’de 7, yurtdışında ise Romanya, Mısır, Kuveyt ve Dubai’de üretim tesisi bulunuyor.

Kaynak

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir