hayir-sahibi-eczaci-ergin-gul-den-800-kisiye-iftarYozgat’ın Sorgun ilçesinde hayırsever esnaf Ergin Gül, 800 kişiye iftar yemeği verdi.

Sorgun’un sevilen esnaflarından eczacı Ergin Gül, Ramazan’da her gün bir mahallede iftar verme geleneğini sürdürüyor. Hayırsever esnaf, son olarak 480 konutlu TOKİ site yönetiminin organizasyonuyla 800 kişiye iftar yemeği verdi. Site bahçesinde kurulan iftar TOKİ sakinleri yoğun ilgi gösterdi.

Bu yıl TOKİ sitesinde ilk kez verilen iftar yemeğinin kendisini çok duygulandırdığını belirten hayırsever esnaf Gül, “Bütün TOKİ sakinleri bir araya geliyor ve lokmalarını, sevgilerini, oruç tutmanın mutluluğunu paylaşıyor. Bundan daha güzel bir şey var mı? Bu güzelliklerin devamını Allah nasip eylesin. Allah, inşallah kıyamete kadar bu topraklarda bu güzellikleri yaşatsın. İşte bütün bunlar Allah’ın rızasını kazanabileceğimiz birlikteliklerdir. Allah’ın rızasına bizi götürecek sofralardır.”

Birlik ve beraberliği sağlamak için tüm mahalle sakinlerinin iftar yemeğinde bir araya gelmesine vesile olmanın, kendisini çok mutlu ettiğini belirten Gül, “Böyle güzel bir organizasyonun içerisinde bulunmak beni oldukça çok memnun etti. Ramazan ayının bereket ayı olduğunu hiçbir zaman unutmamalıyız. Ramazan ayı sevgi, muhabbet ayıdır. Rabbim nimetlerini bizlere sağanak sağanak indirdiği bu ayda biz de O’nun rızasını kazabilmek için bir nebze olsun gayret etmeye çalışıyoruz. Ben ayrıca yaklaşan mübarek Ramazan Bayramı’nın bütün İslam alemine ve bütün Sorgun halkına hayırlara vesile olmasını diliyorum.” dedi.

İftara katılan TOKİ sakinleri ise organizasyonu düzenleyen hayırsever eczacı Ergin Gül’e teşekkür etti.

Kaynak

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir