ECZ.CANAN BEDÜK - FERHAT BEDÜKBazı yerel basın tarafından karalanmaya çalışılan ve iftiralara maruz kalan Ecz.Canan Bedük ve eşi Ferhat Bedük’ün doktorlar hakkında şikayeti üzerine beklediği karar çıktı.

KAYMAKAMLIKTAN BEKLENEN KARAR ÇIKTI…

Dr İ.O. ve Dr İ.Y.’nin yapmış oldukları usulsüzlük nedeniyle Canan ve Ferhat Bedük Sağlık Müdürlüğü ve Körfez Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuştu.  Bir süre önce Ferhat Bedük’ün kendisini tehdit ettiği iddiaları ile gündeme gelen Dr İ.O ve Dr İ.Y. hakkında Körfez Kaymakamlığı 4483 sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerin Yargılanması Hakkında Kanunun 6. maddesi uyarınca soruşturma izni verdi. Verilen kararda ayrıca diğer eczanelere hasta yönlendirmesinin de yapıldığı belirtiliyor.

YANLIŞ İLAÇ VERME YOK!

Kendisine “kasten yanlış ilaç verme” iftirası atılan Ferhat Bedük Sağlık Müdürlüğü’nden ve Eczacı Odası’ndan aldığı belgelerle böyle bir durumun olmadığını ispat etti. Adı geçen doktorları şikayet etmesi üzerine Ferhat Bedük, dokuz aydır doktorlar tarafından kameralarla 7/24 izlenmekte, hastaların gelmesini engellemek amacıyla eczane önüne arabalarla setler çekilmekte, hastalar başka eczanelere yönlendirilmekteydi. Bütün bunlara direnip şikayetinin arkasında duran Ferhat Bedük kendisi hakkında çıkan asılsız iddialara da cevap vermiş oldu.

Eczacı Canan BEDÜK’ün Eşi Eczane Teknisyeni Ferhat BEDÜK’ün önceki açıklaması

Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nin karşısında faaliyette bulunan iki eczaneden biri olan Mim Eczanesi sahibi eşim Canan Bedük ile benim hakkında haksız yere iddialarda bulunulmuştur.

3 ŞUBAT 2014 SAAT 12:30’DA FATİH AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ’NİN ÖNÜNDE VE ECZANEMİZİN KARŞISINDA Kİ YAPILMIŞ OLAN BASIN VE TELEVİZYON AÇIKLAMISINA CEVABIMIZDIR:

Körfez’de olaylarda ismi geçen hekimler İbrahim Yıldız ve İmran Orbay’ın görev yaptıkları Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nin karşısında faaliyette bulunan iki eczaneden biri olan Mim Eczanesi sahibi eşim Canan Bedük ile benim hakkında haksız yere iddialarda bulunulmuştur. Mayıs 2013 tarihinde bizim kendilerini “görevi kötüye kullanma, evrakta usulsüzlük, hasta yönlendirme” ile ilgili, Halk Sağlığı Müdürlüğü’ne yazılı şikayet dilekçemizden sonra hekimlerin bizi karalamayla ilgili iftira çabaları olmuştur.

Eczanemize yapılan iftiralardan bazıları: kasıtlı yanlış ilaç verilme gibi, emekli bürokratların ismini kullanarak tehdit etmek gibi, savcılıktan doktora koruma tahsis edilmesi gibi yalanlarla kamuoyu yanlış bilgilendirilmektedir.  Eczanemizi lekeleme çabalarına tek taraflı olarak sendika ve basın mensuplarını, bizden görüş almadan, siz değerli basın mensuplarını da bu yalan ve iftiralara televizyon ve basın yoluyla eczanemizin önünde açıklma yaparak infial yaratmaktadırlar. Bu sebeple eczanemiz olarak bu açıklamayı yapma ihtiyacı doğmuştur. Tüm bu söylenenlerle ve yapılan yalan haberlerle ilgili ayrıca savcılığa şikayetimiz olacaktır.

Eczanemizden görüş alınmadan yayınlamış ve gelecekte yayınlanacak olan yalan ve yanlış haberleri basın ve kamuoyu sorumluluğunuz adına dikkatinize sunarım.  Eczanemiz faal olduğu süre içerisinde bizim hedefimiz sadece işimiz ve ekmeğimizdir. 7 senedir faal olduğumuz bu süre içinde eşim Ecz.Canan Bedük ve ben Ferhat Bedük hakkında yürütülen bir usülsüz durum veya soruşturma yoktur.

Bilakis bunlar kendileri hakkında devam etmekte olan soruşturmayı lehlerine yönlendirmek maksadıyla yapılan beyhude çabalardır. Bizim 2013 Mayıs ayında tarafımızca yargıya intikal ettirmiş olduğumuz haklı davamızda yüce Türk Adaletine inancımız ve güvenimiz tamdır. Kamuoyuna duyurulur.

Canan BEDÜK–Ferhat BEDÜK 

Kaynak: Kocaeli Haber Dünyası

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir