Türk ilaç sektörünün lider şirketi Abdi İbrahim ve Japonya’nın lider firmalarından “Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd.”, Türkiye’de Ekim 2012 itibariyle her iki Şrmanın yüzde 50 yatırımlarıyla “Abdi İbrahim Otsuka Pharmaceutical AŞ” adı altında yeni bir şirket kurduklarını duyurdu.

Abdi İbrahim’in iştiraklerinden biri olan “Abdi İbrahim Otsuka Pharmaceutical AŞ”, “Otsuka Pharmaceutical”in üstün araştırma-geliştirme (AR-GE) gücü ve deneyimi sonucunda üretilmiş olan yenilikçi ilaçlarını Türkiye piyasasına pazarlayacak ve satacak. Kurulan yeni şirket, çeşitli tedavi alanlarında çok sayıda yenilikçi ilacı Türk halkının hizmetine sunmayı hedeşiyor.

Türkiye’deki liderliğini küresel arenaya taşımak amacıyla yatırım yapmaya devam eden Abdi İbrahim, Japon ilaç Şrması “Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd.” ile yeni bir şirket kurarak bu yönde yeni bir adım attı.

Son 10 yıldır lisansörü oldukları ve bu sayede güçlü bir iş birliği yaptıkları Otsuka ile ortak bir şirket kurmaktan dolayı şirket olarak çok gururlu olduklarını belirten Abdi İbrahim Başkanı Nezih Barut, şunları söyledi: “Bu yeni şirket ile birlikte, Japonya’nın lider firmalarından Otsuka’nın küresel ilaç pazarındaki inovatif yaklaşımını Türk toplumuna birlikte sunacağız. Bu ortaklıkla birlikte tıbba ve insanlığa hizmet etme misyonuyla 100 yıldır faaliyet gösteren bir şirket olarak, yaptığımız işe değer katma hedeŞmizi ve daima yenilikçi yaklaşımlarla ilaç endüstrisine yatırım yapma tutkumuzu gerçekleştireceğimize inanıyorum.”

Abdi İbrahim ile birleşmenin kendileri için memnuniyet verici olduğunu belirten “Otsuka Pharmaceutical Co. Ltd.” Başkanı ve Tanıtım Direktörü Dr. Taro Iwamoto ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’ye en yüksek faydayı sağlamak için Abdi İbrahim ile iş birliği yaparken, uzun yıllardır elde ettiğimiz bilgi birikimi ve deneyimlerimizi paylaşarak beraber ilerleyeceğiz.” dedi.

Kaynak

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir