Bilindiği üzere yasal olarak ilaçların üzerinde sadece eczanelerde satılır ibaresi bulunmasına rağmen bir takım ilaçlar market raflarında yerini almaya başladı.

Bugün dernek üyelerimizden birinin İstanbul/ Maltepe’de bir markette gördüğü manzara şok edecek cinsten.

Üzerinde sadece eczane de satılır ibaresi bulunan bir ürün market rafında yerini almış ve indirimli olarak satılmakta.

Derneğimiz yönetim kurulu üyesi ÜZEYİR YİĞİT tarafından market ile iletişime geçildi ve market yetkilileri ürünün ellerinde mevcut olduğunu telefonda söyledi. İlgili ürününün nasıl elde edildiği hangi kanallarla markete ulaştırıldığı henüz bilinmiyor fakat bu konuda gerekli girişimi yapması gereken kurumların işlem yapmadığı açıkça görülüyor.

Derneğimiz tarafından gerekli şikayetler ve başvurular yapılacaktır. İnsan sağlığını hiçe sayan bu işlemlerin cezasız kalmaması gerekmektedir. İnsan sağlığının geleceğini olumsuz yönde etkileyecek ürünlerin eczanelerde satılması gerekmektedir. Umuyoruz ki yetkililer bu konuda gerekli adımları atar.

Asıl işi eczacılığın geleceği olan kurumlarda gerekli hassasiyeti gösterip eczane teknisyenleri ile uğraşmayı bırakıp eczanelerin geleceğini olumsuz yönde etkileyecek işlemlerin önüne geçme çalışması yaparlar.

Uzunca zamandır bazı meslek odaları tarafından şu üründe kampanya yapamazsın yasak, bu üründe kampanya yapamazsın yasak tavırları herkes tarafından biliniyor. Ve bu tavırları alenen kendi topuğuna sıkarcasına internet sitelerinden yayınlıyorlar. Bırakın eczanelerin nelere kampanya yaptığını bakın bakkallarda hala ilaç satılıyor. Bunun peşine düşün. Artık ciddi adımlar atın ki eczaneler ayakta kalabilsin.

DAHA ÖNCE İSTANBUL GÜNGÖREN’DE BU VAKA GÖRÜLMÜŞ VE HİÇ BİR İŞLEM YAPILMAMIŞTI. TIKLAYINIZ

 

ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİM DERNEĞİ

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir