spektrum-toplantisiDerneğimiz yönetim kurulu başkanı Habeş ANIK’ında konuşmacılar arasında yer aldığı Spektrum toplantısına ilgi büyük. Sektörün en önemli yöneticilerinin yer alacağı toplantıya ilk defa bir Eczane Teknisyenleri Derneği katılıyor. Kuruluşumuzdan bu yana çeşitli eğitim programlarının yanı sıra hukuki çalışmalar yürüten derneğimiz bu kez sektörün en önemli toplantısında yer alacak. Tüm meslektaşlarımızın katılmasını rica ediyoruz.

Eczacılığın gündemindeki konular, yeni yasal düzenlemeler, ilaç sektörü ve eczane ilişkileri açısından önem  taşıyan noktalar ve eczaneye yönelik yeni uygulamalarının tartışıldığı Spektrum Toplantılarının üçüncüsü 9 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Maslak Sheraton Otel’de gerçekleşecektir.

İlaç sektörü ve eczacıların gündemindeki ortak konular, paneller, ufuk açıcı tartışmaların yer alacağı Spektrum III’de ilaç ve eczacılık meslek örgütü temsilcileri gündemi değerlendirecek. Spektrum III’de katılımcılar sektörle ilgili tüm güncel konuları takip edebileceği gibi dinamik bir ortamda, bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecek. Toplantıya ilaç ve eczacılık sektöründen meslek örgütü temsilcisi, satış ve pazarlama yöneticileri, eczacılar düzeyinde 300’den fazla katılımcı beklenmektedir.

Toplantının bu yıl gündeminden kısaca başlıklar;

 • İlaç ve eczacılık alanında resmi düzenlemelerin ilaç sektörü ve eczacı gözüyle değerlendirilmesi
 • İlaç sektöründen eczaneye bakış; OTC ve geleceğe yönelik projeler
 • Sağlıkta dönüşüm programında “self medication”nun yeri ve OTC’nin geleceği
 • Eczacı meslek örgütlerinin gündemi değerlendirmesi
 • İlaç sektöründen başarı hikayeleri
 • Eczanede marka yaratmak
 • Sektörel tartışma platformlarında gündemin getirdikleri
 • Eczacı kooperatifl erinin değişim sürecindeki stratejileri ve beklentileri
 • Eczanede Nöromarketing
 • Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet; Eczacılar ve ilaç sektörü bakış açısıyla
 • Kiminin değişimi, kiminin krizi olur

Spektrum III Toplantısı Konuşmacıları ( Soyadına göre )

Habeş Anık ( Eczane Teknisyenleri  ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ), Ecz. Kubilay Aydın ( Bursa Eczacı Odası Başkanı ), Ecz. Emre Bacanak ( EDAK Ecza Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ), Ecz. Yeşim Baş ( BEK Yönetim Kurulu Üyesi ), Gürsel Bayat ( Biocodex Genel Müdürü ), Sevil Becan ( Atuva Danışmanlık Kurucusu ), Ecz. Tarkan Bir ( GEK Yönetim Kurulu Başkanı ), Ecz. Kazım Dinç (Sağlık Eski Bakanı Sağlık Ürünleri Derneği Başkanı ), Ecz. Taner Döven ( Sel-Tek İlaç Genel Müdür Yardımcısı ), Cihat Dündar ( B’iota Laboratuvarları Yönetim Kurulu Başkanı ), Ecz. Oğuz Ekincioğlu ( Ankara Eczacı Odası Başkanı ), Ecz. Armağan Ener ( Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ), Ecz. Hakan Gençosmanoğlu ( Eczacının Sesi Yayın Kurulu Başkanı ), Dr. Yener Girişken ( ThinkNeuro Yönetici Ortağı ), Ecz. Semih Güngör ( İstanbul Eczacı Odası Başkanı ), Tülay İzbul ( Nicholas Hall OTC ve Tüketici Sağlığı Danışmanı ), Prof. Dr. İlker Kanzık ( IDE Farmasötik Danışmanlık Yönetici Ortağı ), Dr. Kıvılcım Kayabalı ( PTMS Kurucusu ), Zeynel Okur ( Santa Farma İcra Komitesi Başkan Yardımcısı ),   Ecz. Bengü Özdemir ( Pharmetic Girişimci Eczacılar Derneği Eğitim Komisyonu Başkanı ), Ecz. Tuncay Sayılkan ( İzmir Eczacı Odası Başkanı ), Prof. Dr. Bengi Semerci ( Bengi Semerci Enstitüsü ), Ozan Temizkan ( Sanofi Türkiye ve Ortadoğu Tüketici Sağlığı Ürünleri Direktörü ), Hayal Tepe ( Abdi İbrahim Sağlık Ürünleri Satış & Pazarlama Direktörü ), Dr. Orhan Mutlu Topal ( Keymen İlaç Genel Müdürü ), Av. Selma Ünlü ( NSN Avukatlık Bürosu Yönetici Ortağı ), Ecz. Sinan Usta ( Kocaeli Eczacı Odası Başkanı ), Dr. Nezih Varol ( Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı ), Ecz. Hasan Buminhan Yavuz ( Aksaray Eczacı Odası Başkanı ), Ecz. M. Sait Yücel ( İSKOOP Yönetim Kurulu Başkanı )

Detaylı bilgi için;

www.spektrumtoplantisi.com

twitter.com/PTMSTWITT

https://www.facebook.com/groups/spektrum2012

http://www.linkedin.com/groups/Spektrum Toplantıları

( Pharma Tailor Made Services ) Hakkında

Pharma Tailor Made Services -PTMS, ilaç ve sağlık sektörüne eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. PTMS, düzenlediği konferanslar ve eğitim programlarıyla alanında her zaman ‘ilk’ lere öncülük eden ve tüm paydaşları bir araya getiren organizasyonlar düzenlemektedir. CTD, GMP, Farmakovijilans, Farmakoekonomi Toplantıları, Pharma Mini MBA, Medicomarketing, Değişim Zirveleri,BigBrain,Spektrum Toplantıları ve şimdi de Digital Health Summit düzenlediği organizasyonların bazılarıdır. PTMS, dünyanın ilk “Nöromarketing” danışmanlık firması SalesBrain’in Türkiye temsilcisidir. 2013 yılı başından itibaren SÜRDER üyeliğine de kabul edilmiştir.

İletişim için; Damla Çimen: Proje Koordinatörü 0 533 2091079

e-mail: dcimen@ptms.com.tr / spektrum@ptms.com.tr

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir