scsÜlkemizde sağlık çalışanlarının çalışma koşullarına bağlı şiddet başta olmak üzere yaşamış olduğu birçok iş kazası ve meslek hastalığı yasalarca yok sayılmakta.

İş kazası ve meslek hastalıklarının değerlendirilmesi, bildirim ve tanı koymada bilimsel yaklaşımların uygulanması ve sağlık çalışanı haklarının saptanması açısından gerçekleştirilen çalıştay da konu her yönüyle tartışıldı.

“Sağlık Çalışanlarının Sağlığı Çalışma Grubu” ile “İstanbul Sağlık Çalışanları Sağlığı Meclisi” tarafından düzenlenen “Sağlık Çalışanlarında İş Kazası ve Meslek Hastalıklarına Yaklaşım” konulu Çalıştay, 03 Mayıs 2015, Pazar günü, İstanbul Tabip Odası Dt. Sevinç Özgüner Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Çalıştay’a İstanbul Sağlık Çalışanları Sağlığı Meclisi Yürütme Kurulu Üyesi ve Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği yönetim kurulu başkanı Habeş ANIK ve dernek üyeleri Abdulkerim AKALIN ve Sevda Ali MOHAMMADZADE katıldı.

Habeş ANIK ile İstanbul Tabip Odası yönetim kurulu üyesi Dr. Ümit ŞEN “İş Kazası ve Meslek Hastalıklarına Karşı Mücadelede Tutum ve Davranışlar” konulu forum’da kolaylaştırıcı olarak görev aldı.

Forum’da Eczane Çalışma Saatleri ve Psikolojik etkileri dernek üyesi Abdulkerim AKALIN tarafından dile getirildi.

Çalıştay notları, en kısa sürede yayınlanacaktır.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir