eczane-soygunEczanelerdeki güvenlik sorunu her geçen gün artarak devam ediyor. Gece geç saatlere kadar hasta insanların ilaç ihtiyaçlarını karşılamak için nöbette kalan eczaneler can güvenliği olmadan çalışıyor. Bazı eczaneler bu sorunu aşmak için kepenk arkasından ilaç satıyor.

Gece yarısı 00.30 sularında ise İstanbul Sultangazi’de yüzleri maskeli üç kişi pompalı tüfeklerle gece nöbetçi olan eczaneyi bastı.

Soyguncular kasadan aldıkları yaklaşık 2 bin 500 TL ile kayıplara karışırken, polis ekipleri soyguncuları yakalamak için çevrede araştırma başlattı.

Olay, Sultangazi Yunus Emre Mahallesi 1618. Sokak üzerinde meydana geldi. Gece saat 00.30 sıralarında yüzleri maskeli olduğu öğrenilen üç kişiden ikisinin ellerinde pompalı tüfekle nöbetçi eczaneye gelerek içerde bulunan çalışanlardan kasadaki paraları istedi.

Ellerindeki pompalı tüfekleri çalışanlara doğrultan soyguncular kasada bulunan yaklaşık 2 bin 500 TL’yi alarak olay yerinden kaçtı. Soygun sonrası şok yaşayan eczane çalışanları durumu hemen polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine akrep diye tabir edilen zırhlı araçlarla gelen polis ekipleri eczane çalışanlarından bilgi alarak eczanenin güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Soygun sonrası eczaneye ilaç almaya gelen vatandaşlar geri çevrildi. Polis ekipleri eczane içersinde olay yeri çalışması yaptı.

SULTANGAZİ’DE İKİNCİ ECZANE SOYGUNU

Bu arada geçen hafta da aynı ilçede yine bir nöbetçi eczane silahlı bir soyguncu tarafından soyulmuştu. 75. Yıl Mahallesi 1316. Sokak’taki nöbetçi eczaneye gelen yüzü maskeli soyguncu silah zoruyla kasada duran eczacıyı etkisiz hale getirip kasada bulunan yaklaşık 1000 lira nakit parayı alarak kaçmıştı.

DAHA ÖNCE ANKARA İL BAŞKANIMIZ DEFALARCA BAŞVURU YAPMIŞTI

Derneğimiz Ankara İl Başkanı Hakan Üzeyir YİĞİT tarafından daha önce defalarca kez önlem alınması için başvurular yapılmış fakat bir adım dahi atılmamıştı. Şimdi derneğimiz tarafından daha etkin çalışmalar yürütülecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir