eczne-teknisyenine-dayak-konyaDeğerli Meslektaşlarımız;

Sağlıkta şiddetin artarak devam ettiği ülkemizde üzücü bir haber de Konya’da bulunan meslektaşımızdan geldi.

Konya’nın Selçuklu ilçesinde ilacını almak için eczaneye gelen hasta yakınının, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından eczaneler aracılığıyla talep edilen muayene ücretini çok bulduğu ve teknisyen Ali İnce’yi yumrukladığı kaydedildi.

Meslektaşlarımıza yapılan bu baskılara yönelik iş ve işlemlerin bir an önce çözümlenmesi gerekmektedir. Bu tür şiddet eylemlerinin gece nöbette olan eczanelerimizde yaşanması durumunda daha kötü sonuçlar doğurabilecektir. Bu sebeple gerekli önlemlerin en kısa sürede alınması gerekmektedir.

Çözüm olarak televizyonlarda yayınlanan kamu spotu çalışmalarında, eczanelerimiz tarafından alınan ücretlerin Sosyal Güvenlik Kurumu adına tahsil edildiği bilgisi yayınlanmasını öneririz.

Derneğimiz en kısa zamanda bu çalışmanın yapılması için Türkiye Radyo Televizyon Üst Kurulu’na gerekli öneriyi sunacaktır.

Meslektaşımıza yapılan bu haksız eylemin failinin cezalandırılması gerekmektedir.

Saygılarımızla

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

Basına Yansıyan Haberin Ayrıntıları

Konya’da bir hasta yakını tarafından eczacı kalfasının ”muayene ücreti” fazla olduğu gerekçesiyle darp edilmesi güvenlik kamerasınca görüntülendi.

Osman Ö, merkez Selçuklu ilçesindeki bir eczaneye giderek ilaç almak istedi. İlaçları alırken kendisinden istenen ”muayene ücretini” fazla bulan Osman Ö, duruma tepki gösterdi.

Durumu anlatmaya çalışan eczacı kalfası Ali İnce’yi darp eden Osman Ö, muayene ücretini ödedikten sonra eczaneden ayrıldı.

İş yerinin güvenlik kamerasına yansıyan olayla ilgili darp raporu alan İnce, Osman Ö’den şikayetçi oldu.

Eczanenin sahibi Emre Tütüncü (33), muayene ücretini kendilerinin istemediğini bildirdi. Hasta yakınının söz konusu ücreti sonra ödemek isteyince tartışmanın yaşandığını dile getiren Tütüncü, olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını ifade etti.

İşte o görüntüler.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir