eczane-teknisyenleri-ve-teknikerleri-dernegi-logo-yan-4700x1760Değerli Eczacılarımız ve Değerli Meslektaşlarımız;

Giresun Eczacı Odası resmi internet sitesinde HASTA YÖNLENDİRME başlığı altında yayınlanan ASILSIZ duyuru hakkında.

İŞTE O DUYURU

Son günlerde bir kısım eczacı kalfalarının ve çalışanlarının hastane koridorlarında, kapılarında, bahçesinde, acil girişlerinde muayeneden çıkan hastaların reçetelerini ellerinden aldıkları, çalıştıkları eczanelere yönlendirme yaptıkları hastalar tarafından şikayet edilmiş, yapılan şikayetler tarafımıza intikal etmiştir. Bu durumun tespiti açısından gerektiğinde kamera kayıtları incelenebilecek ve ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.

Meslektaşlarımızın mesleğin onur ve vakarını koruyacak şekilde hareket etmeleri, saygınlıklarına gölge düşürmemeleri önemle rica olunur. Aksi halde yasal işlem yapılacağını önemle hatırlatırız.

 

 

 

Cevabımız

Eczacı odasının bahsini ettiği duyuru etiğe aykırı olduğu gibi bu duyuruyu yayınlamakta kanuna aykırıdır. Kamera kayıtlarının incelenmesi işlemi yasal işlem başlatıldıktan sonra ilgili kolluk kuvvetleri tarafından yapılır. Eczacı odasının böyle bir inceleme hakkı bulunmamaktadır.

Eczacı odaları tarafından eczanelerin ve eczacıların fikri hürriyetlerini düzenleme gayreti doğrudur. Fakat eczane çalışanları üzerinde baskı politikası uygulamaya çalışmak alenen bunu dile getirmek hangi etiğe uygun burası tartışılır zira isimler “Eczane Teknisyeni ve Teknikeri olarak anılmalıdır”.

Eczane çalışanları çalıştıkları eczacıların direktifleri doğrultusunda iş ve işlev yürütmek ile sorumludur. Ve buradan anlaşılacağı üzere kendi meslektaşlarına anlatmak istediğini eczane çalışanı üzerinden anlatmaya çalışan bir oda artık işlevini yitirmiştir.

Eczacıların yaptığı uygulamalar için eczacıları yargılamalısınız çalışanları değil.

Durumu düzeltmeniz ümidi ile sevgiyle kalın.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

 

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir