soma-icin-yardim-kampanyasi“13 Mayıs 2014 tarihinde Manisa’nın Soma İlçesinde meydana gelen elim maden ocağı kazasında çok sayıda işçimiz hayatını kaybetmiş, bir kısmı da yaralı olarak kurtarılmıştır.

Bu olay nedeniyle zarar gören veya yakınlarını kaybeden işçilerimizin olay anından itibaren her türlü ihtiyaçları devlet imkânlarıyla karşılanmakta, uğradıkları kaza nedeniyle, yasal olarak haklarında yapılması gereken tüm işlemler ilgili kamu kurum ve kuruluşları tarafından titizlikle yerine getirilmektedir.

Bu kaza sonrasında Devletimizin tüm imkânları seferber edilmiş olmakla birlikte; hamiyetperver milletimizin bu acı karşısında yoğun yardım taleplerinin karşılanması zarureti hâsıl olmuştur. Bu kapsamda, yapılacak yardımların tek elden yürütülmesi, hızlı ve sağlıklı bir biçimde kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına, yaralananlara ve madende çalışanlara ulaştırılması için, derneğimize bir çok meslektaşımızın yoğun talepleri olmuştur. Bu taleplerin tek elde toplanarak ulaştırılması konusunda gerekli girişimler yapılarak yardım hesabı oluşturulmuştur.

SOMA’daki maden ocağında yaşamını yitiren maden işçilerinin ailelerine destek olabilmek adına başlatmış olduğumuz yardım kampanyasına destek vererek sizler de oradaki kardeşlerimize umut olun.

Banka Hesap Numaramız:

Türk Ekonomi Bankası Bakırköy Meydan Şubesi

Hesap Adı : ETD Soma Yardım Kampanyası

HESAP NO: 23706528

İBAN: TR70 0003 2000 0000 0023 7065 28

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir