Değerli meslektaşlarımız;

Geçtiğimiz yıl Mart ayında derneğimiz Ankara İl Başkanlığı tarafından gerekli girişimler yapılmış ve Eczane soygunlarının önüne geçilmesi için bir çok başvuru yapılmıştı. Başvurular neticesinde Ankara’da Türk Eczacıları Birliği, Ankara Eczacı Odası’nında içinde bulunduğu bir toplantı gerçekleştirilmişti. Toplantıda Emniyet Genel Müdürlüğü yetkilileri tarafından 81 İl Emniyet Müdürlüğü’ne Nöbetçi Eczane çevresinde devriye ve güvenlik önlemlerinin artırılması, Eczanelerden gelen ihbarlara öncelik verilmesi konusunda uyarı yazıları gönderilmişti.

Fakat o zamandan bu yana bu tip gasp ve soygunlar azalsa da devam etmektedir. Ekte videosunu göreceğiniz bir eczane soygunu güvenlik kameralarına yansımıştır.

Nöbet hizmeti veren meslektaşlarımızın ve Eczacılarımızın ne kadar savunmasız kaldığı da görülmektedir. Nöbet hizmeti verilirken alınacak tedbirlerin güvenlik güçleri ve bölge eczacı odaları ile tekrar görüşülmesi ve acilen tedbir alınması gerekmektedir. Çözüm önerilerimiz daha önce devriyelerin nöbetçi eczaneler çevresinde artması ve eczanelerimize acil durum butonu eklenmesi idi. Bu durumu yineliyoruz. Acil durum butonu ve devriyelerin sıklaştırılmasının yanında yapılabilirse en azından kritik bölgelerde birer Polis görevlendirilmesi gerekmektedir.

Gerekli bildirimler yine Ankara İl Başkanlıığımız tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bildirilecektir. Gerekli işlemler konusunda il başkanımız Üzeyir YİĞİT çalışmalara başlamıştır.

Gasp videosu

d
 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir