Eczane Çalışma Saatleri ACİL Olarak Düzenlenmeli

Değerli meslektaşlarımız;

Pandemi süresince bir çok olumsuz duruma karşı çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızın en başında meslektaşlarımızın korunması hususunda yönetim kurulumuzca önemli durumlar, anlık olarak hem il pandemi kurullarına hem de il sağlık müdürlüklerine bildirilmeye devam edilmektedir.

İstanbul’da yönetim kurulu başkanımız Habeş ANIK, Ankara’da ise başkan yardımcımız ve Ankara İl Başkanımız Üzeyir YİĞİT tarafından görüşmeler yapılmaktadır.

Süreç içinde bölgelerde saatlerin değiştirilmesi konusunda karara bağlanmış ve pandemi sürecinde saatler değiştirilmişti. Şu anda ise çalışma saatleri yine çalışma kanunu standardının çok üzerinde seyretmekte olduğunu ilgili birimlere iletmeye devam ediyoruz.

81 ilimizi de kapsayacak şekilde görüşmeler Ankara’da Sağlık Bakanlığı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı nezdinde Üzeyir YİĞİT tarafından yürütülmekte ve anlık olarak dernek üyelerimiz ile paylaşılmaktadır.

Bu bağlamda çalışma koşulları ile ilgili yapılan yayınlarda Eczane işletmeleri için herhangi bir işlem yapılmadığı görülmüştür. Konuyla ilgili olarak Derneğimiz tarafından İletişim Başkanlığı’na ilgili çalışma koşullarının ve çalışma saatlerinin düzenlenmesi konusunda başvuru yapmıştır.

MESLEKTAŞLARIMIZIN BİLGİSİNE SUNARIZ.

 

BİZİ İNSTAGRAM’DAN TAKİP ETMEYİ UNUTMAYINIZ: https://www.instagram.com/eczaneteknisyenleri