doktordan-agir-hakaretlerDeğerli Meslektaşlarımız;

Samsun’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan doktor tarafından halkın görebileceği alanda aşağıdaki videoda da görülen yazılar yer almıştır.

BAZI ECZANELER İLAÇLARI EKSİK YADA YANLIŞ VERMEKTEDİRLER SAĞLIĞINIZ BİZİM İÇİN ÖNEMLİDİR İLAÇLARINIZI ALDIKTAN SONRA DOKTORUNUZA KONTROL ETTİRİNİZ HERHANGİ BİR ECZANE YADA KALFASI DOKTORUNUZ HAKKINDA KONUŞUYORSA O ECZANE VE KALFASI BİLİN Kİ ŞE…SİZDİR AİLE HEKİMİNİZE SAHİP ÇIKINIZ…. YADA AİLE HEKİMİNİZİ DEĞİŞTİRİNİZ …

Halkın en yakın sağlık danışmanı olan eczacı ve eczane çalışanlarına yönelik sarfedilen bu yazıda sektörümüze yönelik ağır hakaretin bulunmasının yanı sıra tıp uzmanlığına yakışır bir üslup olmadığı görülmektedir. Bu tip bir düşünce yapısına sahip kişinin halk sağlığı ile birebir iç içe yaşaması dahi yanlış olduğu gibi belli ki ruhsal ve psikolojik sorunları vardır.

Kendi kişiliğinin kabul etmediği duygudurum bozukluğu veya yaygın gelişimsel bozukluk halinde olması sebebiyle ivedi olarak halk sağlığı alanından uzaklaştırılması ve tedavi altına alınması gerekmektedir. Çünkü bu durumlar göz önünde bulundurulduğunda kişinin başka bir kişiye sağlığı yönünde destek olabilmesi pek mümkün değildir.

Bu kişi veya kişilerce yapılmak istenenin ne olduğu anlaşılamadığı gibi halkın sağlık danışmanlığını üstlenen sağlık hizmetlerinin vazgeçilmezi eczacılık alanının bu denli bir şuurla yargılanmaya çalışılması hiç hoş bir durum olmamıştır.

Doktorluk gibi kutsal bir mesleği icra eden kişilerin eğitim süreçleri eczacılık sektörünün eğitim süreçlerinden farklı olmadığı gibi devletimizin ve milletimizin alın teri ile, ödediği vergiler ile ve Sağlık Bakanlığımıza bağlı kurumlar tarafından yetki verilerek insan sağlığı alanında çalışmaktadır. Nihai olarak tüm sağlık alanı çalışanlarının, Sağlık Çalışanı olarak nitelendirildiği unutulmamalıdır. Duvara asılan bir diplomanın hiç kimseyi bir basamak yükseltmeyeceği bilinmelidir.

Sektör bileşenleri olarak gerek Türk Tabipler Birliği gerek ise Bölge Tabip Odaları ile omuz omuza çalışmalar yürtüttüğümüz dönemlerde olmuş ve olmaya devam edecektir. Bu tip kişilerin ivedi olarak en ağır şekilde cezalandırılması ve gerekenlerin yapılması için gerekli başvurulara başlanmış olup ilgili doktor hakkında en ağır cezanın verilmesi için konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİM DERNEĞİ

 

İLGİLİ VİDEO

 

 

PAYLAŞ – YORUM YAP DESTEK OL

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir