Değerli Meslektaşlarımız;

Bilindiği üzere her bayram olduğu gibi bu bayramda hep birlikte bayramlaşmak üzere toplanıyoruz. Günümüzde uyguladığımız ritüeller daha çok yaşayan ve örf haline gelmiş kültürle günümüze ulaşmıştır.

Amacımız; Bizlerin bayramlara, hangi işlevleri yüklememiz gerektiği yapay ve türedi bir yaklaşımla ele alınmamalıdır. Bizden önceki Müslüman nesiller, nasıl idrak ettilerse ve hatta asıl kök olarak Allah Resulü ve arkadaşları, hangi illetleri gözeterek pratikler ortaya koydularsa, bizler de aynı illetler ışığında, Kur’an’ın yol göstericiliğinde, günümüz şartlarını harmanlayarak sahih bir bayram kutlama örfünü oluşturmalıyız.

Normal zamanlarda her birimizin iş, güç ve başka meşgaleleri olduğu için bu ziyaretlere fazla zaman ayıramıyoruz. Fakat ilişkilerin mekanik bir formda ilerlemekten ve rutinleşmeden kurtulması için, hayatın içinde var olduğumuzu, köklerimizin olduğunu hissetmemiz için bu bir ihtiyaçtır. Rabbimiz bayramları bayram gibi yaşamayı bize öğretsin! Rabbimiz bizlere ibadet yollarımızı göstersin! Gönlümüze kendi yolunda salih ameller işlemeyi ilham etsin inşallah!

Derneğimiz yönetim kurulu bayramlaşma programında hazır bulunacaktır.

Programımızda tatlı ve içecek ikramımız olacaktır.

Tarih: 28 Ekim Pazar (Bayramın 4. Günü)

Saat: 13:00 – 15:00

Yer : Kartaltepe mah. İncirli Cad. Kıbrıs sok. No:6/ 1-2 Bakırköy İstanbul (Town Center Alışveriş merkezi karşısı – Yaşar Hastanesi Sokağı )

Tüm meslektaşlarımızı ve mesleki kurum yetkililerimizi bu bayramda aramızda görmekten onur duyacağız.

Etkinlik Facebook Adresi İçin Tıklayınız.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir