abant-gezisiDeğerli Meslektaşlarımız;

Derneğimiz ve Eczacı Teknisyenleri Facebook grubu ile ortak düzenlenen Günübirlik ABANT Kültür Gezisi kapsamında İstanbul’dan hareket ile Abant’a gidiyoruz.

ABANT HAKKINDA:

Bolu il merkezinin yaklaşık 35 km güneybatısında yer alan Abant yılın dört mevsiminde de gidilebilen bir dinlenme alanı. Temiz havası, dağ kokusu, her mevsim farklı renge bürünen ormanları, göl mavisi ile özellikle doğa tutkunlarının yakından tanıdığı bir tabiat harikası Abant’ta gezip görebileceğiniz eşsiz güzellikler var.
Abant Gölü: Burada gözünüze herhangi bir tarihi eser çarpmasa da, Abant Gölü’nün yer aldığı kesimde yapılan araştırmalar bölgenin tarihinin M. Ö. 5000 – 3000 yıllarına, Hititler’in ilk dönemine kadar uzandığını gösteriyor. Eşsiz bir doğanın çevrelediği Abant Gölü, bahar aylarında kesinlikle gidilmesi gereken rotalardan. Her mevsim ayrı güzeldir ama bahar aylarında dağada olmayı seviyorsanız rotanız kesinlikle Abant Gölü olmalı. Gölü ve çevresini dilerseniz yürüyerek, dilerseniz bisikletle gezebilirsiniz.

Yedigöller Milli Parkı: Abant pek çok tabiat güzelliğine ev sahipliği yapıyor. Bunlardan biri de Abant’a yaklaşık 30 km mesafede bulunan Yedigöller Milli Parkı. Özellikle kampseverlerin uğrak noktalarından biri olan Yedigöller Milli Parkı’nı her mevsim ziyaret edebilirsiniz.

Diğer yürüyüş parkurları olan Örmeci Yaylası, Sinekli Yaylası ve yine bir doğa harikası Samandere Şelalesi, Güzeldere Şelalesi de Abant’ta gezilecek yerler arasında. 8 kilometre sürecek bu orman içi yürüyüşü sessizliği ile harika bir dinlenme fırsatı bulacaksınız.

Kayıt ve katılım şartları:

27 Mayıs 2014, Pazar sabah 07:00’de hareket ile başlayacaktır.

Tüm soru görüş ve önerileriniz için arayınız Etkinlik sorumlusu: Şems Şakiroğlu 0537 359 01 62

İstanbul avrupa yakasından hareket edecek otobüslerimiz katılımcılarımızın güzergahına göre gidecektir.

Gezimiz günübirlik gerçekleşecektir.

0-6 yaş ücretsizdir.

Gezi boyunca araç içinde derneğimizin ikramları olacaktır.

Derneğimiz tarafından gerçekleşecek etkinlik ücretli olup gidiş dönüş sadece 60 TL dernek resmi hesabına yatırılacaktır.

Hesaba yatırıldıktan sonra aşağıda bulunan formun doldurulması gerekmektedir.

Hesap Numaramız:

Türk Ekonomi Bankası Bakırköy Meydan Şubesi

Şube Kodu: 393 Hesap No: 14785897 

İban: TR93 0003 2000 0000 0014 7858 97

[form form-43]

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir