Değerli meslektaşlarımız;

Derneğimiz tarafından düzenlenen bayramlaşma programı kapsamında konser düzenlenecektir. Konser Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri tarafından ücretsiz izlenebilecektir.

Bayramın dördüncü günü saat 13:00 itibari ile başlayacak olan programda saat 14:00 itibari ile konser başlayacaktır. Katılımcıların saat 14:00′ e kadar konser salonunda bulunmaları önemle rica olunur.

Tarih: 28 Ekim 2012 Pazar (Bayramın 4. Günü)

Saat: 13:00

Yer: Kartaltepe mah. İncirli cad. Kıbrıs sok. No:6/1-2 Nar Sanat Binası Bakırköy İstanbul

Ulaşım İçin: 0542 745 7262 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

Değerli sanatçımız daha önce İftar etkinliğimizde sahne almış ve büyük beğeni toplamıştır. Sanatçının resmi internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Kimdir Murat HASGÜN ?

Murat HASGÜN 16.05.1990 yılında İstanbul’da doğdu. İlk Öğrenimini Faruk Timurtaş İlk Öğretim okulunda, lise öğrenimini Bahçelievler Erkan Avcı Endüstri Meslek Lisesi’nde tamamlayan HASGÜN, lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Türk Müziği Konservatuarı’nda sürdürmektedir.

Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan HASGÜN, yeteneği ve sesinin güzelliğiyle daha ilkokul sıralarında kendini belli etmiş,birçok okul içi etkinlikte görev almıştır. Halk Müziği’ne büyük ilgi duyan HASGÜN, müziğe ilk profesyonel adımı 1999 yılında Vural Müzik Kursu’nda Vural ÖDEMİŞ’ten bağlama dersleri alarak atmıştır. Murat HASGÜN burada iki yıl eğitim aldıktan sonra 2002 yılında Şişli ASM Arif Sağ Müzik Merkezi’ne geçti. Bu kursta Arif SAĞ, Tolga SAĞ ve Pınar SAĞ yönetiminde üç yıl şan ve solfej (ses ve nota) eğitimi alan HASGÜN, daha sonra kendi kendisini geliştirerek yurtiçinde bir çok proje ve konsere katıldı. 2004 yılında bir dershanenin Türkiye çapında düzenlediği ilgi yetenek yarışmasında “Halk Müziği Türkiye Üçüncüsü”seçildi. Zeytinburnu Anadolu Teknik Lisesi Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi’nde okuduğu dönemlerde bu okulda Halk Müziği Müzik Kulübü korosunun kuruculuğunu üslendi.

Murat HASGÜN aynı zamanda Yücel PAŞMAKÇI, Prof. Dr. Alaeddin YAVAŞÇA, Yrd Doç. Çetin KÖRÜKÇÜ gibi usta isimlerin birikimlerinden yararlanma imkanı bulmuştur.

Murat HASGÜN bütün bunların yanında söz yazarlığı kimliğiyle de tanınmaktadır. Ortaokul dönemlerinden bu yana bir çok şiire imza atmış olup, şiirlerini okul çapında düzenlenen müsamerelerde okumuş,büyük beğeni toplamıştır. HASGÜN halen şiirsel çalışmalarına devam etmektedir.

HASGÜN ayrıca fotoğraf sanatıylada yakından ilgilenmektedir. Fotoğrafa ilgiside şiire olduğu gibi ortaokul dönemlerinde başlayan HASGÜN, fotoğraflarında belli bir konu takip etmemekte olup genel konulu fotoğraflarla ilgilenmektedir.

Murat HASGÜN’ün ayrıca murathasgun.blogspot.com adresinde Seçtiklerim isimli bir blog’u bulunmakta.

Türkülerin paylaşılması gereken değerler olduğunu savunan HASGÜN, birikimlerini, İstanbul Bakırköy’de bulunan M.E.B Özel Nar Sanat Eğitim Kursu‘ndaBağlama Eğitmeni olarak öğrencileriyle paylaşıyor.

Murat HASGÜN kültürümüz adına doğru uğraşlar vermenin mutluluğu içerisinde olduğunu, ileri dönük yaşantısında da Halk Müziği alanında doğru çalışmalar verebilecek öğrenciler yetiştireceğini ve bunun ana ilkesi olduğunu açıkladı.

Murat Hasgün’ün halk müziği çalışmaları devam ediyor.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir