yasam-kalitesini-yukseltmek-icin-stres-yonetimi-teknikleri-egitim-semineriDeğerli Meslektaşlarımız;

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Gelişim ve Değişim Seminerleri Dizisi’ne devam ediyoruz. Kayıt olmak için sayfanın en altında bulunan kayıt formunu doldurmanız zorunludur. Programımız içinde verilecek katılım belgesi cv nize ekleyebileceğiniz nitelikte olup belge masrafı olarak 5 TL katılımcılardan tahsil edilecektir. Seminer derneğimiz, İstanbul Eczacı Odası ve Numil Gıda A.Ş. İşbirliği ile gerçekleşmektedir.

Yer: İstanbul Eczacı Odası Konferans Salonu

Tarih: 12 Mayıs 2013, Pazar

Saat: 12:45 – 13:00 – 17:00

Kontenjan: 90 Kişi ile sınırlıdır.

AMAÇ:

Kişilerde stresin ortaya çıkardığı zihinsel ve fiziksel problemlerini anlamalarını, stresin üstesinden gelmenin tekniklerini kavrayarak stresi çözebilmelerini veya oluşmadan önlemelerini sağlamak ve bu yolla hem günlük yaşamdaki hemde işteki kaliteyi artırmaktır. Stresin fiziksel, ruhsal, sosyal ve iş verimliliğine verdiği zararlarla bu durumdan korunma yöntemlerinin bilgisinin sunulması ve stresi yönetme becerisinin kazandırılmasıyla, çalışanların yaşam kalitelerinin korunması, iş hayatında olumsuzluklara yol açmalarının ve verimlilik düşüşü yaşanmasının önlenmesidir.

Eğitim programında stresi yönetebilme konusunda bedensel teknikler (gevşeme teknikleri, nefes egzersizleri), zihinsel teknikler (inançları, duygu ve düşünceleri yeniden programlama) ve davranışsal tekniklerede uygulamalı olarak yer verilecektir.

Seminer; gerçek hayatta çok sık karşılaşılan stres faktörlerini, strese karşı tepkileri, davranış modellerini ve stresle başa çıkma şekillerinide kapsamaktadır. Bu program, katılımcıların hem iç hem de dış dünyalarındaki yaşam içinde daha rahat ve keyifle yol alabilmelerine katkı sağlamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu program sadece bir bilgi aktarma eğitimi değildir.

“Hayat olması gerektiği gibi değildir, olduğu gibidir. Onu değiştiren, onunla başa çıkma biçimimizdir.”

“Olumsuzlukla, olumsuz güçlerle ve duygularla çevrelendiğinizde kaygı duymayın. Ona önem verdiğiniz için onun tarafından kontrol ediliyorsunuz!”

Eğitmen: Hülya Konar (NLP Terapisti, Kurumsal ve Bireysel Gelişim Koçu)

Hûlya Konar → Hem bireysel hem de kurumsal alanda farkındalık arttırıcı, pozitif psikoloji uygulamalarıyla bütünleştirerek hazırladığı dönüşüm odaklı kişisel gelişim eğitimleri ve profesyonel koçluk çalışmalarına Holistic Transformation Institute’de öğrenme ve öğretme isteğiyle dolu Eğitmen ve Koç olarak devam eden, ana yaşam ilkesi “Öğrenen, öğreten ve paylaşan kişi yaşar.” olan Hûlya Konar, Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunudur, NLP (Neuro-linguistic programming) Trainer and Therapist, NLP Life Coach, EFT Master, Usui Reiki Master, Karuna Ki Master, Hatha Yoga instructor/Trainer, Zumba Dans instructor, Kahkaha Yogası Liderliği yetkinlik ünvanlarına sahiptir, 2009 yılından buyana Meditasyon (Osho, Vipassana, Raja) yapmakta ve yaptırmaktadır.

Meditasyon çalışmaları; Hindistan Vipassana Akademisi’nden S.N.Goenka’dan öğrendiği Vipassana Meditasyonu temellidir. İş ve çalışma psikolojisi konusunda hem bireylere hem kurumlara koçluk desteği vermektedir. Yoğun stres altında çalışan, iş ve özel yaşam kalitesini arttırarak hem kriz anlarıyla başa çıkabilerek daha doğru kararlar verebilme yetisinde artış hem de pozitif ve yaratıcı düşünme potansiyellerini ortaya çıkarmak isteyen kişiler için hazırladığı “Mucize” isimli sesli meditasyon projesinin prodüktörüdür.

“Mucize” serisinin ilk halkası olan “Beyaz” Hulya Konar’ın sesli meditasyonlarından oluşan 1 adet CD & Olumlu Düşünme ve Yaşama Kılavuzu içerir. Pek çok web kanalında yazı, analiz ve makaleleri yayınlanmakta, üniversitelerde öğrencilere yönelik kişisel değişim ve dönüşüm konularını içeren çeşitli seminerler vermektedir. Kadını destekleme ve mesleki eğitim kazandırma konusunda, işyerinde mobbinge uğrayan çalışanlara destek hususunda ve ayrıca özürlüler yararına yapılan pek çok sosyal sorumluluk projesinde profesyonel iş kimliği ile aktif olarak görev almış ve almaya devam etmektedir.

Kontenjanımız dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz. Bilgi almak için 0542 745 72 62 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir