temel-ilkyardim-egitim-semineriDeğerli Meslektaşlarımız;

Derneğimiz ve Çamlıca İlkyardım Eğitim Merkezi işbirliği ile düzenlenecek mesleki eğitim seminerimizin amacı Eczane içinde veya dışında karşılaştığımız tüm acil durumlarda ilkyardım gerektiğinde bilgi sahibi olabilmek.

Bilindiği üzere derneğimiz mesleki eğitimler, sosyal ve kültürel gelişim konusunda tüm ülke çapında çalışmalar  yapmak üzere 05/04/2012 tarihinde İstanbul’da kurulmuştu. Amacımız meslektaşlarımızın bilgisine bilgi, gücüne güç katmaktır. Bu ay ki eğitim seminerimizin konusu Temel İlkyardım.

AMAÇ

İlkyardım bilincini tanımak ve hakkında bilgi sahibi olmak.

NEDEN İLKYARDIM ?

Hayatın her döneminde ve her ortamda kaza ve hastalanma riski bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda, müdahalede bulunan kişilerin ilkyardım eğitimi almış olmaları, yaşamın sürdürülmesinde, sakatlanmaların önlenmesinde ve iyileşme sürecinin kısaltılmasında belirleyici rol oynayacaktır.

Ülkemizde ev, iş yada trafik kazaları ve doğal afetler nedeni ile çok sayıda vatandaşımız yaşamını kaybetmekte yada sakat kalmaktadır. Bu gibi durumlarda olay yerinde her zaman bir sağlık görevlisi olamayacağı için olaydan etkilenen ya da ortamda bulunan kişilerin kendilerine veya başkalarına yapacakları ilkyardım uygulamaları son derece önemlidir. Toplumumuzda genel bir anlayış olarak, ilkyardım ile acil yardım ifadeleri birbirleri ile aynı anlamda kullanılmaktadır. Oysa acil yardım, sağlık çalışanları tarafından gerekli donanımla yapılan tıbbi müdahaleleri kapsamaktadır.

İLKYARDIM NEDİR;

Herhangi bir hastalık (kalp krizi, şeker hastalığı, sara krizi vs.) veya kaza (iş kazası, trafik kazası, boğulma, yangın, deprem, ev kazaları vs) sonucu, sağlığı tehlikeye girmiş olan kişiye, olay yerinde, eldeki imkânlarla, durumunun kötüleşmesini önlemek amacıyla, ilaçsız olarak, yardımı tamamlayacak sağlık personeli gelinceye kadar veya sağlık kuruluşuna ulaşıncaya kadar yapılan müdahaledir.

Bu nedenle; ilkyardım eğitimi almamış kişilerin, ilkyardım uygulamalarında bulunmaları sakıncalı sonuçlar doğurabilir. İlkyardım uygulayacak olan kişilerin, mutlaka ilkyardım eğitimi almış olmaları, öncelikli amaçlarının kişilere zarar vermemek olduğunu bilmeleri ve hayati tehlike oluşturabilecek müdahalelerde bulunmamaları son derece önemlidir.

Kontenjan : 100 Kişi İle Sınırlıdır.

  • Tarih: 24 Mart 2013, Pazar
  • Yer: İstanbul Eczacı Odası Konferans Salonu
  • Saat: 13:30 – 17:30

Eğitim sonunda isteyen katılımcıya katılım sertifikası verilecektir. Verilecek sertifika bedeli olarak 5 (Beş) tl sair masraflar için alınacaktır. Katılımcılar dilerse sertifika almaksızın ücretsiz olarak katılabileceklerdir.

Katılmak isteyen meslektaşlarımızın aşağıdaki formu eksiksiz doldurmaları gerekmektedir.

Kontenjanımız Dolmuştur İlginize Teşekkür Ederiz. Ayrıntılı Bilgi Almak İçin 0542 745 72 62 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Kurumun önceki eğitimlerinden kareler

—————————————————————————————-

Yanlızca bu sayfa altındaki yorumlarınız dikkate alınacaktır.

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir