insan-iliskilerinde-etkili-iletisim-ve-davranis-teknikleriEczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Gelişim ve Değişim Eğitimleri Dizisi’ne devam ediyoruz. Kayıt olmak için sayfanın en altında bulunan kayıt formunu doldurmanız zorunludur. Programımız içinde verilecek katılım belgesi cv nize ekleyebileceğiniz nitelikte olup belge ücretsiz olarak verilecektir.

Seminer: Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği, Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği, İstanbul Eczacı Odası ve Numil Gıda A.Ş. İşbirliği ile gerçekleşmektedir.

Tarih: 17 Kasım 2013

Saat: 13:00

Yer: İstanbul Eczacı Odası Eğitim Salonu

Kontenjan: 80 Kişi ile sınırlıdır.

“Konuşmaya değer insanlarla konuşmazsan insanları, konuşmaya değmez insanlarla konuşursan kelimeleri yitirirsin…
Sen öyle biri ol ki; ne insanları, ne de kelimeleri yitir…”
Konfüçyüs

Teorik ve uygulamaya dönük çalışmalar içeren bu interaktif eğitimin temel amacı, katılımcıların etkili iletişimin birey, toplum ve iş yaşamındaki önemini kavramalarını sağlarken, hem çalıştıkları kurum içinde hem de özel yaşamlarındaki insan ilişkilerinde yaşadıkları iletişim sorunlarını ve bu sorunlara yönelik çözümleri saptamalarına yardımcı olmaktır.

İstanbul Eczacı Odası, Nar Sanat İstanbul Eğitim ve Kültür Sanat Derneği ve Numil Gıda A.Ş. işbirliği ile düzenlenen eğitim program konularının bazıları;

  • Etkili iletişim nasıl kurulur ve hangi davranışlarımız etkili letişim olarak tanımlanabilir?
  • Kendimizi doğru ifade edebilmenin sırları?
  • Kişilerarası ilişkilerde yanlış anlama, stres, çatışma, düşmanlık gibi yaşam kalitesini oldukça fazla düşüren sonuçlar doğuran olumsuz iletişim asgari düzeye nasıl indirilebilir?
  • Etkili dinlemek neden bu kadar zor?
  • Empatik iletişim yöntemleri?
  • İtiraz yönetimi ve çözüm yolları?
  • Zor insan kimdir? Zor insanlara karşı verilecek doğru tepki ne olmalıdır?
  • İletişim engellerinin nedenleri ve pratik çözüm yolları nelerdir?
  • Kişilik Özelliklerini Değerlendirmek nasıl olur?
  • Duyguları Tanıma ve Kontrol Etmeyi nasıl sağlayabiliriz?

Eğitmen: Hülya Konar (hulyakonar.com facebook.com/hulyakonar)
NLP Terapisti, Kurumsal/Bireysel İş, Marka ve Yaşam Geliştirme Koçu

Hûlya Konar → Hem bireysel hem de kurumsal alanda farkındalık arttırıcı, pozitif psikoloji uygulamalarıyla bütünleştirerek hazırladığı dönüşüm odaklı kişisel gelişim eğitimleri ve profesyonel koçluk çalışmalarına Holistic Transformation Institute’de öğrenme ve öğretme isteğiyle dolu Eğitmen ve Koç olarak devam eden, ana yaşam ilkesi “Öğrenen, öğreten ve paylaşan kişi yaşar.” olan Hûlya Konar, Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunudur, NLP (Neuro-linguistic programming) Trainer and Therapist, NLP Life Coach, EFT Master, Usui Reiki Master, Karuna Ki Master, Hatha Yoga instructor/Trainer, Zumba Dans instructor, Kahkaha Yogası Liderliği yetkinlik ünvanlarına sahiptir, 2009 yılından buyana Meditasyon (Osho, Vipassana, Raja) yapmakta ve yaptırmaktadır.

Meditasyon çalışmaları; Hindistan Vipassana Akademisi’nden S.N.Goenka’dan öğrendiği Vipassana Meditasyonu temellidir. İş ve çalışma psikolojisi konusunda hem bireylere hem kurumlara koçluk desteği vermektedir. Yoğun stres altında çalışan, iş ve özel yaşam kalitesini arttırarak hem kriz anlarıyla başa çıkabilerek daha doğru kararlar verebilme yetisinde artış hem de pozitif ve yaratıcı düşünme potansiyellerini ortaya çıkarmak isteyen kişiler için hazırladığı “Mucize” isimli sesli meditasyon projesinin prodüktörüdür.

“Mucize” serisinin ilk halkası olan “Beyaz” Hulya Konar’ın sesli meditasyonlarından oluşan 1 adet CD & Olumlu Düşünme ve Yaşama Kılavuzu içerir. Pek çok web kanalında yazı, analiz ve makaleleri yayınlanmakta, üniversitelerde öğrencilere yönelik kişisel değişim ve dönüşüm konularını içeren çeşitli seminerler vermektedir. Kadını destekleme ve mesleki eğitim kazandırma konusunda, işyerinde mobbinge uğrayan çalışanlara destek hususunda ve ayrıca özürlüler yararına yapılan pek çok sosyal sorumluluk projesinde profesyonel iş kimliği ile aktif olarak görev almış ve almaya devam etmektedir.

Kontenjanımız dolmuştur. İlginize teşekkür ederiz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir