eczane-teknisyenleri-ve-teknikerleri-dernegi-logo-yan-4700x1760Güneydoğu’da uzunca bir süredir yaşanan çatışmalar nedeniyle sivil vatandaşlar ve sağlıkçılar, bir can pazarının ortasında bırakılmaktadır. Bu çatışma ortamında, sağlık kuruluşları ve sağlık çalışanları da hedef olmaktadır.

Sağlık çalışanları son derece zorlu koşullarda, silahların gölgesinde, can ve çalışma güvenlikleri olmaksızın, sağlık ilkeleri gözetilmeksizin, görev yapmak zorunda bırakılmaktadır.

Sadece ülkemizin bir bölgesini, birkaç il ve ilçesini değil, tüm ülkeyi etkileyecek bu yangına karşı sağlık çalışanları olarak yaşam hakkının kutsallığını, barışın vazgeçilmezliğini ve savaşın karanlığını vurgulamak için elimizden gelen çabayı göstermemiz gerektiğine inanıyoruz.

Bu amaçla; 24 Aralık 2015 Perşembe günü saat 18.30’da Galatasaray Lisesi önünde başlayacak ve beyaz önlüklerimizle katılacağımız bir sağlıkçı zinciri oluşturmayı, barış talebimizi görünür kılmayı hedefliyoruz.

Sağlık meslek örgütleri olarak gerçekleştireceğimiz bu eylem için tüm üyelerimizi beyaz önlükleriyle birlikte 24 Aralık 2015 Perşembe günü saat 18.30’da Galatasaray Lisesi önüne davet ediyoruz.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği
Yönetim Kurulu

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir