Değerli Meslektaşlarımız;

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası kapsamında çalıştırılmak üzere (3.317)sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. Duyurusu bugün yayınlandı.

Yayınlanan duyuruda sadece 5 Eczane Teknikeri alınacağı bildirildi. Yüzlerce meslektaşımız iş bulamazken Kamu ve Özel Hastanelerde eczane hizmetleri yerine farklı meslek mensupları istihdam edildiğinin farkındayız. Bu açıdan geçtiğimiz günlerde bu tür istihdamlara DUR demek adına bazı kurum ve kuruluşlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştuk.(Bknz.)

Önümüzdeki süreçte bu şekilde istihdam eden tüm kurumlar hakkında gerekli kanuni işlemleri yapacağız. Kural dışında hareket eden kamu veya özel sektör yöneticileri ve eczacılarının bu duruma müdahale etmeleri gerekirken farklı meslek mensuplarını istihdam etmeye çalışmaları yakinen takibimizdedir. Kuralda açıkça belirtilmesine rağmen ülkemizde hala bu denli çalışmalar yürütülmesi kanunları hiçe saymak anlamını taşımaktadır.

a) 16 Mayıs 2013 Perşembe günü noter tarafından bilgisayar ortamında gerçekleştirilecek kura ile 268 diş tabibi ve 129 eczacı alınacaktır. Kura başvuruları 16 Nisan – 22 Nisan2013 tarihleri arasındahttp://yonetim.sb.gov.tr/ internet sayfasındaki Personel Bilgi Sistemi (PBS1–PBS2) bölümünden yapılacaktır.

b) Ebe, Hemşire, Sağlık Memuru, Sağlık Teknikeri ve diğer sağlık lisansiyerlerinin atanabileceği toplam 3.317 adet pozisyona ise ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek merkezi yerleştirme ile alım yapılacaktır. Adaylar başvurularını, 30 Nisan – 05 Mayıs 2013 tarihleri arasında http://www.osym.gov.tr/ internet sayfasında yayımlanacak tercih kılavuzundaki kurallara göre yapabilecektir.
Alımı planlanan sözleşmeli personel pozisyonlarının dağılımına ilişkin tablo şu şekildedir:

eczane-teknikeri-alimi-2013

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir