Değerli Meslektaşlarımız;

Bu gece (04-08-2012) saat 21.00-01.00 arası Medula –provizyon sistemi kapatılacaktır. Bu sebeple aşağıda bulunan duyuru ile hareket edilmesi önemle rica olunur.

Kolaylıklar dileriz.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

 

T.C.

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI

Hizmet Sunumu Genel Müdürlüğü

DUYURU

MEDULA UYGULAMALARINDA YAPILACAK KESİNTİ

HAKKINDA   DUYURU

Kurumumuz MEDULA uygulamaları performans iyileştirme çalışmaları devam etmekte olup, gelişen teknolojiye göre yazılımlarımız ve donanımlarımız sürekli güncellenmektedir.

Bu kapsamda yapılacak iyileştirme çalışmaları için 04 Ağustos 2012 Cumartesi günü 21.00 – 01.00 saatleri arasında MEDULA uygulamaları kapatılacaktır.

İşlem süresince sözleşmeli sağlık hizmet sunucuları MEDULA Uygulamalarında (Hastane-Eczane-Optik) Hiçbir İşlem GERÇEKLEŞTİREMEYECEKTİR.
 Kesinti süresince manuel işlemler yapılabilecektir. (manuel reçete)

Bilgilerinizi rica ederim.

NOT= Manuel işlemlerin nasıl yapılacağı hakkında bilgilendirme;

ECZANELER İÇİN İLAVE AÇIKLAMALAR

·       Kurum sağlık yardımlarından faydalanan kişilerin tedavileri sonucu düzenlenen reçete muayene katılım payı (2 TL ve 3 TL) eczane tarafından tahsil edilecektir.

·       Çalışan kişilerden alınacak olan % 20 ilaç katılım payı eczane tarafından tahsil edilecektir.

·       Emeklilerden alınacak olan % 10 ilaç katılım payları maaşlara yansıtılarak daha sonra tahsil edildiğinden eczane tarafından ayrıca tahsil edilmeyecektir.

·      Eşdeğer ilaç uygulaması gereğince oluşabilecek ilaç fiyat farkı eczane tarafındanhastadan elden tahsil edilecektir.

·      Hastalara teslim edilen ilaçlara ait karekodlar/kupürler İTS işlemi daha sonratamamlanmak üzere reçeteye eklenecektir.

·      Reçeteye eklenen karekodların İTS işlemleri mutlak suretle MEDULA Eczane sistemi üzerinden tamamlanacaktır.

·      Eczaneler tarafından  kesinti süresince karşılanan  reçeteler, sistem çalışır halegeldikten   sonra   MEDULA  sistemi   üzerinden   Kuruma   fatura   edilecektir. Ancak eczaneler tarafından kesinti süresi içerinde karşılanan,

1. MEDULA sistemine kaydedilemeyen reçeteler,

2. MEDULA Eczane sistemine sonradan kaydedilmesine rağmen muayene katılım payı tahsil edilemeyen reçeteler (MEDULA Eczane sisteminden silinerek),

Sağlık Uygulama Tebliği’nin 9.2.1. maddesine göre Kuruma manüel olarak fatura edilebilecektir.

MEDULA sistemi üzerinden fatura edilemeyen reçeteler için MEDULA Eczane uygulamasından “Deneme” çıktısı alınacak ve verilen ilaçlara ilişkin karekodlar da MEDULA Eczane uygulamasında yer alan “Manuel Reçete Giriş” menüsünden İTS’ye bildirilecektir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir