milupaDeğerli meslektaşlarımız;

Basında yer alan “Milupa mamada GDO çıktı!”  başlıklı haberlere istinaden derneğimiz harekete geçmiştir ve süreci yakından takip etmiştir. Numil Gıda A.Ş. adlı firma ile spekülasyonların çıktığı günden bu yana görüşmelerimiz olmuştur.

İnsan Sağlığı alanında en etkin çalışan ve “Halkın en yakın sağlık danışmanı” Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri olduğunu bir kez daha hatırlatmakta fayda var bu sebeple Eczane içerisinde satışı yapılan her bir ürünün güvenliği, güvenirliliği meslektaşlarımızın çalışma alanında oldukça yüksek derecede öneme haizdir. Bu sebeple ilgili firmadan gerekli bilgiler tarafımızdan istenmiş ve ilgili ürünlerde GDO olmadığı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı onaylanmış olduğu belgeleri ile tarafımıza yollanmıştır.

İlgili belgeler:

Ek 1 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İthalat Onay Raporu

Ek 2 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl Kontrol Mudurluğü Labaoratuar Uygunluk Analizi

Ek 3 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Yetkilendirilen Çevre Laboratuar Uygunluk Analizi

İlgili firmanın basın açıklaması:

Bazı internet siteleri ve sosyal medyada yer alan haberlere ilişkin açıklamamızdır:
– Bütün ürünlerimiz Avrupa’da üretilmektedir ve GDO’lu üretim söz konusu değildir.
– Bütün ürünler ithal edilirken, Tarım Bakanlığı tarafından gümrükte GDO kontrolü dahil birçok analize tabi tutulur ve uygunluk raporu alındıktan sonra Türkiye’ye girişi gerçekleşir.
– Bu ürün Kasım 2013’de Tarım Bakanlığı tarafından yapılan analizlerde uygun bulunarak Bakanlık tarafından ithaline izin verilmiştir.
– Bunun yanında şirketimiz tarafından ürünün GDO içermediğine dair elimizde Tarım Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş iki ayrı laboratuardan uygunluk raporu bulunmaktadır ve ürünün GDO içermediğini göstermektedir.
– Bundan sonraki süreçte ürünümüzün güvenli ve sağlık açısından hiçbir zararının olmadığını elimizdeki tüm belgelerle ortaya koyacağımızı bilgilerinize sunarız.
– Daha fazla bilgi için lütfen 0 532 755 04 14 nolu hattı arayabilir veya milupa@milupa.com.tr ye mail gönderebilirsiniz.
Not: Son tüketim tarihi 28.03.2015 dışında olan herhangi bir Aptamil Tahıl Karışımı ya da herhangi başka bir ürünümüz için bu iddia söz konusu değildir.
Saygılarımızla
Numil Gıda A.Ş

Değerli eczacılarımızın ve meslektaşlarımızın bilgisine sunar gereğini rica ederiz.

ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİM DERNEĞİ

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir