Değerli Meslektaşlarımız;

Bir çok mesleki kurum yetkilisi olduğunu öne süren kişiler tarafından  sözlü saldırılara maruz kalmaktayız.

Derneğimiz kurucu yönetim kurulu tarafından kuruluş işlemleri yapılmadan önce bir çok mesleki kuruma iş ve işlemlerin nasıl yapılması gerektiği konusunda başvurular yapılmış bilgiler verilmişti. Verilen bilgilerin dikkate alınmaması ve sözlü hatta dahada ilerisi şiddet unsuru konuşmalar gerçekleştirilmişti.

Derneğimiz kurucuları tarafından defalarca toplantı düzenlenmiş mesleki gelecek konusunda endişeler ortaya çıkarılmıştı. Daha sonra Anayasal hakkımız olan Kurumsal Çalışma yöntemleri incelenmiş ve çeşitli başvurular sonucu derneğimiz 05/04/2012 günü kuruluş işlemleri tamamlanmıştı.

Derneğimiz oluşturduğu bir çok toplantıda meslektaşlarımızın gelecek kaygısını dikkate almış ve gerekli başvuruları yapmıştır. Bugün gelinen noktada ise gerek sözlü gerek ise fiili saldırılar kişilerin gerçek amaçlarını ortaya çıkarmıştır.

Tüm bu iş ve işlemlerimizi gerek derneğimiz yönetim kurulu gerek ise yetkili merciler ile görüşmelerimiz sonucu yazmaktayız ve burada yayınlamadığımız bir çok iş ve işlemler en hızlı şekilde yönetim kurulumuz tarafından izlenmektedir. Gelecek kaygısı oluşmaması adına kurumsal çalışma yürüttüğünü iddia eden kişilere itibar etmemenizi ve belge istemenizi rica ederiz.

Biliyoruz ki mesleğimiz geçmişten geleceğe bu mesleği icra etmek isteyen çırak ve kalfa ilişkisinden gelmektedir. Bu nedenle gelecekte mesleğimizin aynı düzenle icra edilebilmesi açısından eğitim programlarının süreklileşmesi gerekmektedir. Özellikle son yıllarda eczacılık piyasasında yaşanan zorluklar mesleğin korunması açısından zor bir döneme girmiştir. Bu zorlu dönemde iken bazı kendini bilmez kurumsal çalışma becerisi olmamasına rağmen meslektaşlarımıza aslı olmayan bilgiler vermekte ve kendini yüceltme isteğine kapılmış kurumsal yapısı için herhangi bir işlem yapmamıştır.

Bugünlerde ise kurumumuzun ismini lekeleme adına çalışmalara girmişlerdir. Bizler bu konuda gerekli önlemleri almış bulunmaktayız fakat yinede siz değerli meslektaşlarımızdan isteğimiz kurumsal çalışmamızı sadece derneğimize danışmanızdır.  Mesleki sorununuz ne olursa olsun derneğimiz bu konuda gerekli çalışmayı yapacaktır.

Saygılarımızla..

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir