DİPLOMALI İŞSİZLER ORDUSUNA ECZANE TEKNİKERLERİ DAHİL EDİLDİ

ECZANE HİZMETLERİ TEKNİKERİ İŞ BULAMIYOR

TÜRKİYE’DE SADECE 7 HASTANE VAR

 

 

Eczane Teknikeri olarak sadece 7 kişi alınacak.

Sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 719’u diş hekimi, 243’ü eczacı olmak üzere 12 bin 78 sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı hizmet birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere 12 bin 78 sağlık personeli alınacak. Dört bin 928 kişi Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumunda, 4 bin 150 kişi Sağlık Bakanlığında ve 3 bin kişi de Türkiye Halk Sağlığı Kurumunda istihdam edilecek.

Alınacak 12 bin 78 sağlık çalışanının 719’unu diş hekimleri 243’ünü de eczacılar oluşturacak. Bu pozisyonunlar için 27 Aralık tarihinde noter tarafından bilgisayar kurasıyla yerleştirme yapılacak. Diş hekimi ve eczacı adayları başvurularını, 03-07 Aralık tarihleri arasında http://yonetim.sb.gov.tr internet sayfasındaki PBS bölümünden yapabilecekler.

Diğer 11 bin 116 pozisyona ise aralık ayı içerisinde ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılacak. Başvuru tarihleri yine ÖSYM tarafından açıklanacak.

Yorumlarınızı lütfen bu sayfada yapınız…

1 cevap
  1. Kursat2005
    Kursat2005 says:

    arkadaşlar boşuna yorulmayın eczane teknikeri olmak için önlisanş istiyorlar. lise mezunu olmak lazım eczane hizmetler bölümünü bitirmek olmak eczanede çalışıp eczane tekniker olunmuyormuş  selamlar  ben ahmet şafak konya/ereğlisinden selamlar

    Cevapla

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir