Distanbul-eczane-calisma-saatlerieğerli meslektaşlarımız;

İstanbul Eczacı Odasının duyurusu ekte yer almaktadır.

İEO Yönetim Kurulu olarak bir yıllık görev süremiz boyunca siz değerli meslektaşlarımızdan gelen yoğun talepler nedeniyle, eczane açılış-kapanış saatlerinin yeniden düzenlenmesine yönelik yürüttüğümüz çalışmamız sonuçlanmıştır.

Kurduğumuz çalışma komisyonu, bu konuda daha önce yapılmış ancak hayata geçirilememiş, uygulamaya çalışılmış ancak iptal edilmiş çalışmalar ile olası çözüm önerilerini dikkate alarak değerlendirmiş ve ortaya çıkan alternatiflerden üç tanesini siz değerli meslektaşlarımızın onayına sunmuştur.

Bir hafta boyunca süren, tüm eczane eczacılarımızın katılımına açık olan ve anlık olarak sonuçların takip edilebildiği oylama neticesinde; %76,50’lik bir katılım oranıyla ve oylamaya katılan meslektaşlarımızın ortalama %74,85’inin onayıyla her üç seçenek de kabul edilmiştir.

Sizlerin bu tercihleri İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle paylaşılmış ve şifai olarak onayları alınarak konuyla ilgili resmi yazımız da kendilerine iletilmiştir.

Sonuç itibariyle daha önce de söz verdiğimiz üzere sizlerin kararını esas kabul ederek, 1 Ocak 2017 itibariyle eczane açılış-kapanış saatlerimiz;

– Hafta içi 09:00-18:30
– Cumartesi 10:00-18:30

olarak değiştirilecek ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı arife günleri de tam gün olarak tatil ilan edilecektir.

Uygulamaya başlayacağımız bu değişiklik, uzun bir süredir gündemde olan ve sizlerden yoğun talep gören çalışma saatlerimizin düzenlenmesine yönelik atılan ilk adım olup, siz değerli meslektaşlarımızın süreç içerisindeki talepleri ve ihtiyaçları tarafımızdan dikkate alınmaya devam edilecektir.

Saygılarımızla.

İstanbul Eczacı Odası
Yönetim Kurulu