FARMAVIZYON-ECZACILIK-FUARIDeğerli Eczacılarımız ve Değerli Meslektaşlarımız;

21. Yüzyılın başlarında olmamıza rağmen etik değerlerimizi korumamız ve yaşatmamız adına düzenlenen Farmavizyon eczacılık fuarı içerisinde adımızdan söz edilmemesi ve düzenlenen tüm programlara giriş izni verilmemesi konusunda yıllardır süregelen bir baskı politikası uygulanmakta; fakat buna rağmen biz eczane teknisyenleri ve eczane teknikerleri, eczacılarımızın her zaman yanında olduğumuz gibi bu etkinlikte de büyük bir katılım göstermekteydik.

Bu ve bunun gibi çalışmalara duyarsız kalmayacağımızın bilinmesini isteriz.

Bilindiği üzere Osmanlı İmparatorluğu döneminden bu yana mesleğimiz çoğunluk olarak görülmekte ve halkımızın gözünde bir nevi sağlık danışmanı olarak görülmekteyiz. Her zaman eczacılarımız ile birlikte halkımıza sağlık danışmanlığı hizmeti vermekteyiz. Buna rağmen Farmavizyon eczacılık fuarı organizatörleri adeta böyle bir meslek grubu yokmuş gibi davranması bizleri derinden üzmektedir.

Konu ile ilgili incelemelerimiz sonucu derneğimiz desteklememe kararı almıştır. Tüm meslektaşlarımızında bu konuya duyarsız kalmamalarını ve konunun üzerine gidilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

Biz burada Farmavizyon eczacılık fuarı düzenleyici kurullarını ve organizatörlerine tepki gösteriyoruz. Değerli eczacılarımızın her zaman yanında olduğumuzun bilinmesini isteriz.

Bir dahaki yıllarda da isminin değiştirilerek Farmavizyon Eczacı Fuarı olması ümidiyle…

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı Habeş ANIK

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir