eczane-teknisyenligiDeğerli Eczacılarımız ve Değerli Meslektaşlarımız;

Bazı sosyal medya kanalları ve internet mecralarında Eczane Teknisyenliği eğitim ve sınavları yapılmayacağına dair yazılar yazılmış ve derneğimize ulaşan meslektaşlarımız tarafından sorulmuştur.

Eczane Teknisyenliği eğitim ve sınavları Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılacaktır. Yapılmaması halinde yaklaşık 13.000 meslektaşımız işsizlikle karşı karşıya kalacaktır.

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaması halinde mesleki eğitim kanunu çerçevesinde derneğimiz tarafından eğitimler düzenlenebilecektir.

Bu sebeple;

Bu eğitimlerin mutlaka yapılması gerekmektedir. Kurumumuz yakından takip etmekte ve gerekli yazışmaları gerçekleştirmektedir.

Eğitimin zamanı ve niteliği belirlenmemesine karşın bazı çıkarcı kişi ya da kişilerce O eğitim yerine bu eğitimi alın ve o zaman eczane de çalışabilirsiniz vb.. ifadeler kullanmaktadır.

Eczane’de çalışan herkesin (Eczacı hariç), güzellik uzmanı, dermokozmetik işçisi vb.. Eczane Teknisyenliği veya Teknikerliği belgesi olmadan çalışamayacağı yasada açıkça belirtilmektedir.

Bu eğitimler dışında hiç bir eğitim ile Eczane Teknisyenliği veya Eczane Teknikerliği adı altında hizmet verilemez ve müsaade etmeyiz.

Mesleki eğitim kanununa göre eğitim alanlar Eczane’de çalışabilir olduğu unutulmamalıdır.

Farklı eğitim programları sunan bazı firmaların meslektaşlarımıza yönelik düzenlemiş olduğu eğitimlerin geçersiz ve onayımız dışında olduğu, bu gibi firma, kişilere itibar edilmemesi gerekmektedir. Eğitim programları yasal dayanak olmadan uygulanamaz ve uygulayanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Tüm sorularınız için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz..

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir