eczane-teknisyenligiDeğerli meslektaşlarımız; 

Bilindiği üzere kurumumuz tarafından defalarca kez Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüşmeler yapılmıştı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi E sertifika birimi ile görüşmeler yapılmış ve görüşmeler ışığında SHGM Eğitim ve Sertifikasyon Hizmetleri daire başkanlığına neden eğitim yapılması gerektiği, oluşan sorunlar, eczacılarımız tarafından belge aranması, teftişlerde belge aranması vb.. sorunlar bildirilmiştir.

Ankara il başkanımız Üzeyir Yiğit ve il başkanlığımız bünyesinde görev alan Zafer Topçu tarafından Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim ve Sertifikasyon Hizmetleri Daire Başkanlığı ile görüşmeler sağlanmıştır.

Görüşmede SHGM tarafından eğitim planlaması ve hangi üniversite ile yapılacağı Sağlık Bakanlığı tarafından belirleneceği bildirilmiş olup Eğitim ve Sınava katılamayanlar için tekrar eğitim ve sınav yapılması planlanmaktadır.

Eğitim ve sınavın kimleri kapsayacağı, ne zaman yapılacağı vs. bilgiler Sağlık Bakanlığı internet adresinde yayınlanacaktır.

Meslektaşlarımızın kurumumuz internet sitesi veya Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesini takip etmeleri gerekmektedir.

ETD ANKARA İL BAŞKANLIĞI, ETD BURSA İL BAŞKANLIĞI, ETD DİYARBAKIR İL BAŞKANLIĞI, ETD İZMİR İL BAŞKANLIĞI, ETD GENEL MERKEZ