eczane-teknisyenligiDeğerli Meslektaşlarımız ve Eczacılarımız;

Bilindiği üzere Eczane Teknisyenliği ve Teknikerliği eğitimleri hakkında yıllardır çalışmalar ve görüşmeler yürütüyoruz.

Bilindiği üzere Eczane Çalışanları (Eczane Teknisyeni, Eczane Teknikeri) Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Sağlık Meslekleri alan sınıfına dahil edilmiştir. Sağlık Meslekleri içerisinde bulunan mesleğimizin eğitimleride yine bu sınıfta değerlendirilerek Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilecektir.

Bugün bazı internet sitelerinde ECZACI KALFASI KURSU + 1000 TL MAAŞ başlıklı duyurular yayınlanmaktadır. Bu duyurular asılsız olup ilgili internet siteleri hakkında gerekli yasal girişimlerde bulunulacaktır. Sadece kendi internet sitelerinin hit oranlarını yükseltmek ve bu alanda para kazanmak için ortaya atılan bir oyundur.

KURUMUMUZDAN YAYINLANMAYAN HİÇ BİR DUYURUYA İTİMAT ETMEYİNİZ

Ayrıca İSMEK gibi kurumlar nitelikli iş gücünün düşük olduğu bölgelerde istihdam yetersizliği gibi durumlarda kurs açarlar. İstanbul’da böyle bir kurs açılmamış ve açılmayacaktır.

Eğitim programları yalnızca Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün insiyatifinde olup henüz böyle bir eğitim programı çıkarılmamıştır. Girişimlerimiz sonucu Eczane Hizmetleri alanında yalnızca şu anda OTC VE DERMOKOZMETİK SATIŞ UZMANLIĞI EĞİTİMLERİ yapılmaktadır. Bu eğitim için www.otcvedermokozmetik.com adlı internet sitesini takip edebilirsiniz.

SORULARINIZ İÇİN HAFTA İÇİ VE HAFTA SONU HER GÜN SAAT:19:00’DAN SONRA DERNEĞİMİZE ULAŞABİLİRSİNİZ.

ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİM DERNEĞİ

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir