eczane-teknisyenligi-egitimi

Sağlık Bakanlığı, Türk Eczacılar Birliği ve 19 Mayıs Üniversitesi arasında yapılan protokol gereği Eczanelerde çalışan destek personeli, alacakları 3 aylık eğitim sonucunda başarılı oldukları takdirde sertifika almaya hak kazanacaklar.

11 Kasım’da başlayacak ve 15 Şubat 2014 günü tamamlanacak olan eğitim, teorik ve uygulamalı olarak gerçekleştirilecek. 265 saat sürecek olan teorik eğitimle birlikte uygulamalı eğitim de başlamış olacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sakarya İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Serdar Değirmenci, “İlimizde başvuruları kabul edilen 237 eczane çalışanının ismi daha önce Bakanlığımıza bildirilmiştir. Ancak Eczane Destek Personeli Yetkilendirme Eğitimi’ne başvurular uzatılmış olup 23.10.2013 tarihine kadar İl Sağlık Müdürlüğü’ne yapılacak olan başvuru taleplerinin kabulü ardından Müdürlüğümüzce kurulacak olan komisyon sonucunda uygun görülen adaylar eğitime ve sınava katılmaya hak kazanacaklardır. Başvurular hakkında daha geniş bilgi edinmek isteyenler http://www.saglik.gov.tr, http://www.sakaryasm.gov.tr, internet adreslerinden veya 20. Bölge Ecza Odası ve Eczane Teknisyenleri Derneği’nden bilgi alabileceklerdir” diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı, Türk Eczacıları Birliği ve OMÜ UZEM işbirliğiyle yapılacak olan Eczane Destek Personeli Yetkilendirme Eğitimi ve Sınavı’na ilişkin başvurular ile ilgili bilgiler aşağıda verilmiştir.

Başvurular hangi adresten yapılacak?

Başvurular ve ödemeler 1 Ekim tarihinde başlamıştır.  Başvuru ve ödeme yapmak için lütfen tıklayınız:

Ödeme Yapmak için Tıklayınız

Başvurular ve sınav+eğitim ücreti ödemeleri 08 Kasım 2013 tarihi, mesai bitimine kadar devam edecektir.

Programa daha önceden Bakanlık, İl Sağlık ve ilgili komisyonlar kanalıyla başvuruları değerlendirilen adaylar kabul edilecektir. Sağlık Bakanlığı tarafından UZEM’e iletilen listeler haricinde kayıt yaptırmak isteyen adaylar ekteki resmi yazının 8. maddesinde belirtilen süreci takip ederek İl Sağlık Müdürlükleri’ne başvuru yapabilirler.

TC kimlik numaranız: Şahsınıza ait TC Kimlik Numaranız,
Parolanız: TC Kimlik Numaranızın ilk 6 rakamı ve isminizin ilk üç (3) karakterlerinin (BÜYÜK HARF) birleşimi. (Karakterler boşluk bırakmadan yazılacaktır)
Örnek: TC Kimlik Numarası: 12535214845, Adı Soyadı: ŞİRİN YAZICI Şifresi: 125352ŞİR

Ödeme nasıl yapılacak?

Yukarıdaki bilgilerle giriş yaptığınızda kredi kartı ve banka kartı (VISA veya MASTERCARD) ile ödeme yapabileceğiniz bir sayfa açılacaktır. Eğitim (125,00 TL) ve sınav ücreti (50,00 TL) olmak üzere toplam 175,00 TL tek seferde tahsil edilecektir. Ödeme yapacağınız kredi kartının size ait olması gerekmez, herhangi bir kişinin kredi kartıyla ödeme yapılabilir. Başvuru ücretini ödeyip herhangi bir sebepten ötürü sınavlara giremeyen adaylara ücret iadesi yapılmayacaktır.

Programa son kayıt tarihi ne zaman?

Kayıtlar 08 Kasım 2013 mesai bitimine kadar yapılacaktır.

Ödeme yapamayan adaylar ne yapmalı?

Kayıt ve ödeme sistemine sadece Sağlık Bakanlığı’nca bildirilen listelerde adı bulunan adaylar giriş yapabileceklerdir. Listelerde adı olduğunu düşünen ancak sisteme giriş yapamayan adayların Ad-Soyad, TC No, Telefon ve İl bilgilerini irtibat@uzem.omu.edu.tr adresine mail olarak atmaları gerekmektedir.

Adları duyurulan adayların yanı sıra Kanunun aradığı şartları taşıyan ancak 14.12.2012 tarihli ve 34178 sayılı Bakanlık yazısında belirtilen tarihler arasında başvuru yapamamış veya daha önce Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan eğitimlere katılıp uygulama eğitimini tamamlayamamış ya da sınava katılamamış olup Bakanlığımız tarafından yapılan eğitime katılmak için başvuruda bulunmamış olanlar da bu eğitime katılabileceklerdir.

Geçmişte başvuru yapamayan ya da red cevabı alan adaylar ne yapmalı?

Konuyla ilgili başvurunuzu İl Sağlık Müdürlüklerine yapmalısınız. UZEM’ in bu konuda herhangi bir işlem yapma yetkisi bulunmamaktadır.

UZEM aracılığıyla verilecek eğitimler nasıl olacak?

Süresi içinde kaydını yaptıran adayların teorik eğitimleri (dersler) uzaktan eğitim metotlarına göre yürütülecek olup 11 Kasım 2013 tarihinden itibaren UZEM Ders Portalı üzerinden takip edilecektir. Bu tarihten önce ders portalına giriş yapmayı lütfen denemeyiniz.

Sınavlar nasıl olacak?

Sınavlar çoktan seçmeli (test) olarak belirlenecek merkezlerde yüzyüze yapılacaktır. Sınavlarda başarısız olan adaylar için telafi sınavı düzenlenecektir.

Program ile ilgili bir önceki haber
Eczane Destek Personeli Yetkilendirme Programı resmi yazısı için tıklayınız.

İletişim: 0 362 457 89 36 – Dahili:  8010, 8006, 8008

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir