eczane-teknikeriDAHA ÖNCE ÜÇLÜ PROTOKOL İLE EĞİTİM VE SERTİFİKA ALANLAR

HİÇ EĞİTİM ALMAYANLAR

EĞİTİM ALIP SERTİFİKA ALAMAYANLAR

BU EĞİTİM VE ÇALIŞMA BELGESİNİ ALMAK ÜZERE KAYIT OLMALIDIR

Değerli Meslektaşlarımız;

Meslektaşlarımızın yoğun başvuruları üzerine hazırlanmıştır.

Bilindiği üzere önceki dönemlerde Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Türk Eczacıları Birliği tarafından üçlü protokol düzenlenmiş ve bu protokole göre eğitim verilmek suretiyle tüm eczane çalışanları Eczane Teknisyenliği sertifikası verilmişti.Bu sertifikasyon sistemi sonlandırılmış ve Eczane Hizmetleri Teknikerliği eğitimleri üniversitelerde verilmeye başlanmış ve eğitimlere tek düze getirilmiş ve mezun vermeye başlamıştı.

Bugün gelinen noktada ise Sağlık Bakanlığı tarafından Eczane Teknikerliği yetkilendirme eğitim ve sınavı yapılacağı duyurusu yapılmıştır. Bu duyuruya istinaden derneğimiz bir çok soru ve başvuru gerçekleştirmiştir. Fakat gerek Sağlık Bakanlığı gerek ise İl Sağlık Müdürlükleri’nden olumlu bir yanıt alınamamıştır.

Tüm meslektaşlarımızın (Daha önce üçlü protokol ile eğitim alanlar, eğitimi yarıda kalanlar, eğitim alıp sertifika alamayanlar, hiç eğitim almamış olanlar ) 12.07.2011-12.07.2012 tarihleri arası eczane’de çalıştığını belgeleyen tüm meslektaşlarımızın İl ve İlçe Sağlık Müdürlükleri’ne gerekli kayıtları yaptırmaları yararına olacaktır.

Şu linkte bahsi geçen evrakların en geç 18 Ocak tarihine kadar tüm meslektaşlarımız tarafından İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerine teslim etmeleri gerekmektedir.

Gelecekte oluşabilecek problemlere karşı bu evraklar tüm meslektaşlarımız hazırlanması ve bir an önce teslim edilmesi gerekmektedir.

Not: Hazırlanacak eğitim programı veya sınav programı henüz belirlenmemiştir ve kimlere verileceği bilgisi ilgili kurumlardan alınamamıştır.

Bu eğitim sonunda verilecek belgeler eczanelerde çalışabilmenizi sağlayacaktır. Kamu hastaneleri vb.. yerlerde çalışmak için ilgili üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olunması gerekir.

Saygılarımızla

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği