eczaneDeğerli meslektaşlarımız ve eczacılarımız;

5 Nisan 2012 tarihinde kurulan derneğimiz tarafından tüm eczacılık kurumları ve mesleğin gerektirdiği tüm kurumlar ile dirsek teması halinde Eczane Teknisyenliği ve Eczane Teknikerliği mesleğinin hak ettiği değeri kazanması ve meslektaşlarımızın huzur ortamında, güler yüzlü, eczacısı ile doğru yaklaşım içerisinde olması adına yirminin üzerinde eğitim programı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve 19 Mayıs Üniversitesi uzaktan eğitim birimi aracılığı ile Eczane Teknisyenliği Yetkilendirme Eğitim ve Programı, Hacettepe Üniversitesi Eczane Hizmetleri bölümü eğitim programları, İstanbul Aydın Üniversitesi ile İletişim eğitim programı vb.. gibi mesleki gereklilikleri yerine getirmiştir.

Bunları yaparken hiç bir eczacılık kurumu ile herhangi bir atışma, çatışma yaşanmadığı gibi tebrik yazıları ile mesleğe ivme kazandırdığımız hem yazılı hem de sözlü olarak bildirilmektedir.

Kurumumuz kurulduğu günden bu yana yaptığı hiç bir etkinlik veya eğitimde meslektaşlarımızdan hiç bir ücret talep etmemiştir ve tümünü ücretsiz olarak gerçekleştirmiştir.

Dün 25/05/2015 tarihinde varlığı kesin olmayan ve kurulma amacının ne olduğunu bilmediğimiz sözde Eczane Teknisyenleri Federasyonu adı altında hiç bir faaliyeti veya meslektaşlarımıza yönelik hiçbir çalışması bulunmayan iki federasyon tarafından toplantı yapıldığı ve bir bildiri yayınladığı görülmüştür. Aynı kişi veya kişilerce daha evvel meslektaşlarımız yararına düzenlediğimiz ve yasal olarak tüm izinleri alınmış olan eğitim programımızı şikayet ettikleri bilinmektedir.

Bahsi geçen kişi veya federasyon, konfederasyonlara derneğimiz tarafından hiç bir üyelik başvurusu veya benzeri yazışma hiçbir zaman gerçekleşmemiştir. Zira derneğimizin üye sayısı bahsi geçenlerin üye sayısından 3 kat daha fazla olduğu bilinmektedir.

Ayrıca;

Bahsi geçenlerin vizyonu meslektaşlarımızdan para toplamaya çalışmak dışında hiç bir yere varmadığı bilinmektedir.

Sonuç Olarak;

Sosyal medya alanlarımızda yayınladığımız hiç bir haber, duyuru, vb.. gibi içeriklerde hiç bir meslek grubuna karşı aşağılayıcı, karalayıcı vb.. gibi ithamlar olmamıştır. Ve yapılan yayınlar kurumumuz resmi internet sitesinde bulunduğu gibidir. Fakat;

Bazı kişiler sosyal medya hesaplarımızda kendini eczacı olarak tanıtıp meslektaşlarımıza yönelik ağır ithamlarda ve aşağılayıcı nefret söylevlerinde bulunmuş ve meslektaşlarımız tarafından cevaplar yazılmıştır. Zira orası sosyal medya kimin kim olduğunun bilinmediği bir ortam olduğu devlet büyükleri tarafından bile ara ara söylenmektedir. Nefret söylevinde bulunan kişiler hakkında gerekli işlemler sosyal medya yöneticilerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu durumda;

Yaptığı iş ve işlemlerin bir çoğu yasadışı olduğu bilinen bahsi geçenlerin internet sitesi dahi bulunmamaktadır. Nedeni ise meslektaşlarımıza yönelik çalışma yürütülmediği gibi il ve ilçelerde meslektaşlarımızdan fahiş rakamlarda aidat adı altında para almaktır.

UYARIYORUZ!

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği 2012 yılında kurulmuş 3 yılda 24 farklı ücretsiz mesleki eğitim vermiş Mesleki Sivil Toplum Kuruluşudur. Birliğimize ait 6 farklı ilde il başkanlıkları, yurtdışında 2 farklı kurum ile anlaşma Uluslararası CPHloi İlaç ve Eczacılık örgütünün Türkiye’deki tek temsilcisi. Faaliyet alanı Türkiye’de Eczacılık ve Eczane Hizmetleri alanı olan. Türkiye’de 6 farklı Üniversite ile eğitim yönergeleri ve formasyonu hazırlayan. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ücretsiz eğitim ve etkinlikleri koruma altına alınan. Eczane Teknisyenliği ve Teknikerliği mesleklerini temsil eden ilk ve tek kuruluştur.

Kurumumuza veya meslektaşlarımıza yönelik hangi kişi veya kurum olursa olsun yaptığı yanlışta karşılığını misliyle almıştır ve alacaktır. 

Çünkü;

Eczane Teknisyenleri yıllarca bunlar veya benzeri kendini bilmezler yüzünden hak ettiği değeri görememiştir. Bulunduğu meslekte söz hakkının kısıtlanması bunlar yüzünden olmuştur. Hakkını aramak istediğinde yine bunlar yüzünden ses çıkaramamıştır. Başka kurumlara bağlantısı olmadan kendi başlarına hiç bir faaliyet gösterememişlerdir. Meslektaşlarımıza yönelik tek bir ücretsiz faaliyeti olmadığı gibi yaptıkları her faaliyette fahiş paralar ile ceplerini doldurmuştur. Mesleğe yönelik hiç bir katkısı olmadığı gibi katkı sağlayan bizleri de zor durumda bırakmak adına yazılı, sözlü ve fiziksel saldırılarda bulunmaktadırlar. İlgili kişiler tarafından yine meslektaşlarımızın dernek aidatını ödeyemediği için mahkemeye verdikleri bilinmektedir.

ŞİMDİ SORUYORUZ

Mesleğimizin onurunu, meslektaşlarımızın huzurlu çalışma ortamını, meslektaşlarımızın yaşadığı sıkıntıları dile getirmekten ve hukuki anlamda üzerimize düşen görevleri harfiyen yerine getirmekten asla vazgeçmeyeceğiz. Bu ve benzeri durumları suistimal edenler kim olursa olsun hangi kurumlar olursa olsun her zaman karşısında olduğumuzu bilmenizi isteriz. Çalışma şartları düzenlenmediği ve meslektaşlarımıza yönelik çalışmalarda meslektaşlarımızın hakları gözetilmediği sürecede karşımızda ki hiç bir kurumu, kişiyi tanımayacağız. Bu durumda değil iki ne olduğu bilinmeyen kuruluş size bağlı olan tüm kuruluşlar gelse dahi bundan vazgeçmeyeceğiz.  Hiç bir kuruma ve kişiye de yalakalık veya benzeri iş ve işlemler için veya rant sağlamak için iyi görünmeye çalışmayız.

VE SİZİ ASLA DİĞER KURUMLARA SATMAYIZ.

MESLEKTAŞLARIMIZIN HAKLARINI HER ZAMAN HER KİŞİ VE KURUMA KARŞI SAVUNACAĞIZ.

YA SİZ?

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir