Değerli Meslektaşlarımız;

Bilindiği üzere önceki yıllarda üçlü protokol ile eczane çalışanlarına eğitim düzenlenmiş ve sonrasında statü tanımlaması yapılmıştı. Şu an ki yönetim kurulumuzda görevli bazı arkadaşlarımız konu ile ilgili incelemelerde bulunmuş ve konu hakkında yetki tanımlaması yapılması gerekmekte olduğunu bir çok mesleki kuruma bildirmek istemişti fakat o dönem bazı çevreler tarafından gerek sözlü gerek ise şiddet ile engellenmişti. Bu gün ise Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından konu edilen bilgi eminiz ki zamanında şu an görevde olan arkadaşlarımızın dediği yolda devam etmektedir.

Bu bizim için mutluluk verici bir durum olmuştur.

Bu gün gelinen durumda ise eğitimlerin yeniden düzenlenmesi gerekliliği görevi Sağlık Bakanlığı bünyesinde yürütülmesi uygun bulunduğunu göstermektedir konu edilen bilgi şu şekilde:

“Mesleki Eğitim Kanunu çerçevesinde eczanede çalışan destek personeli eğitimini tamamlamış olanlar ve Sağlık Bakanlığı tarafından yapılacak düzenlemeye göre eğitim alacak olanlar, eczane teknikeri yetkisiyle çalışabilecek.

Sağlık Bakanlığı’nca yapılacak eğitimler ve sınavlar en geç 31 Aralık 2012 tarihine kadar yapılacak. Sınavlara girecekler bu süre içerisinde çalışmalarına devam edebilecek.”

Bu bağlamda derneğimiz gerekli belgeleri hazırlamış ve talep edilecek eğitim sürecinde Sağlık Bakanlığı ile gerekli görüşmelere başlamıştır.

Gerekli belgeler bu gün itibari ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na Gönderilecektir.

Gerekli Taleplerin hızlandırılabilmesi açısından daha öncede vurguladığımız eğitim görememiş meslektaşlarımızın bilgilerini bu linkten girmeniz dahada önem kazanmıştır.

Detaylı bilgi ve görüşler için derneğimize İletişim Sayfasından veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

 

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir