ECZANE-COK-ONEMLIDeğerli Meslektaşlarımız ve Eczacılarımız;

Bilindiği üzere eczacılık mesleği içinde geçmişten günümüze, yeni adıyla Eczane Teknisyeni ve Eczane Teknikeri (Eczacı Kalfası) Halkın en yakın sağlık danışmanı olarak önemli bir yeri vardır.

Halkımızın da bildiği üzere eczane içinde danışman rolünü üstlenen meslektaşlarımız yapılan eğitim programları ile eczaneye tek başına hakim olabilecek seviyededir.

Bu vesile ile gerek Sağlık Bakanlığı gerekse İl sağlık müdürlükleri ile yaptığımız görüşmelerde meslektaşlarımızın bilgi birikiminin eczaneyi tek başına kontrol edebilecek seviyede olduğunu her zaman dile getirmişizdir.

Kayıt dışı istihdam sorunu her meslekte olduğu gibi eczacılıkta da büyük bir sorun haline gelmiştir.

Bilindiği üzere daha önce tüm illerin çalışma müdürlüklerine istihdam sorunları hakkında bilgilendirmeler yapmış ve Dernek Başkanımız Habeş ANIK tarafından Çalışma Bakanına dosya olarak sunulmuştu.

Bu sorunların giderilmesi için yapılan çalışmaların ilki olan istihdam edilen Eczane Çalışanlarının (Eczacı, Eczane Teknisyeni, Eczane Teknikeri) bilgilerinin güncellenerek. Her defasında İl Sağlık Müdürlüklerine verilmesi gerekmektedir.

Bunların dışında Eczane Sahip veya Mesul Müdürünün Hastalık vb.. gibi durumlarında 15 güne kadar Eczane açık kalarak Eczane Teknisyeni veya Eczane Teknikeri tarafından hizmet verebilecektir.

Kayıtların tutulması ve il sağlık müdürlüklerine verilmesi gereken belge aşağıda yer almaktadır. Yer alan dosyanın doldurularak ilgili ekler ile birlikte iade tahhütlü gönderilmesi gerekmektedir.

İLGİLİ BELGEYİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

Ayrıca ilgili duyuru Sosyal Güvenlik Kurumu Resmi İnternet sitesinde yayınlanmıştır.

Saygılarımla

Habeş ANIK
Yönetim Kurulu Başkanı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir