eczane-teknikeriUzun süredir üzerinde durduğumuz ve gerekli tüm birimlerle irtibata geçerek sesimizi duyurduğumuz Eczane teknikerliği yetkilendirme eğitim ve sınavı’na ilişkin sorunlara çözüm üretilmesi konusunda İstanbul Eczacı Odasından destek gelmiştir. Eczacı odasının 23/01/2013 tarihinde yapmış olduğu duyuruda;

“Odamız tarafından, Sağlık Bakanlığı’nın duyurusunda yer alan “Kanunun yayımlandığı 12 Temmuz 2012 tarihi itibariyle (12.07.2011 – 12.07.2012 tarihleri arası) geriye doğru en az 1 yıldır eczane destek personeli olarak çalışanlara” ibaresinin iptali ve yürütmesinin durdurulması için 21.01.2013 tarihinde Danıştay’da dava açılmıştır.

12 Temmuz 2012 tarihinden önce en az 1 yıl süre ile eczanede çalıştığını belgeleyenler, dava açma hakkına sahiptirler. Dava açma süresi 12 Şubat 2013 tarihinde sona erecektir. Bu kapsamda olan çalışanlar ile Eczane Teknisyeni Dernekleri ekte örneğini sunduğumuz dava dilekçesini kendilerine uyarlayarak dava açmaları faydalı olacaktır.” denilmiştir..

Bu bağlamda Türkiye genelinde ki Eczane Teknisyenleri Derneklerini göreve çağırıyoruz! Birlikte daha güçlü bir güç oluşturmak için el ele vermemiz artık elzem olmuştur.. Detaylı bilgi ve şahsi olarak açılacak davaya ilişkin dilekçe örneği en geç yarın tarafımızdan duyurulacaktır..

Haklı mücadelemizde yanımızda olan ve bizleri destekleyen tüm birimlere teşekkür ederiz.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği

İstanbul Eczane Teknisyenleri Derneği

1 cevap

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir