Eczane-teknisyenleri-egitimiSağlık Bakanlığı, Eczacılar Birliği ve Üniversitemiz arasında imzalanan protokol kapsamında merkezimiz bünyesinde “Eczane Destek Personeline Yönelik Yetkilendirme Eğitimi” verilecektir. Programın teorik eğitim tarafı online eğitim esaslarına göre yürütülecek olup, uygulama eğitimleri ise eczanelerde gerçekleştirilecektir. Eğitimin takibi ve denetimi Eczacılar Birliği tarafından yapılacaktır. Programa katılım sağlayan adaylara eğitim sonunda belirtilen merkezlerde yeterlilik sınavı yapılacaktır.

Programa kayıtlar OMU UZEM web sayfası (uzem.omu.edu.tr) üzerinden alınacaktır. Eğitim ve sınav ücretleri de yine bu web adresi üzerinden alınacaktır.

Eczane Destek Personeline Yönelik Yetkilendirme Eğitimi
Kayıt Tarihi: 01 Ekim – 08 Kasım
Bu tarihten önce kayıt alınmayacağı için lütfen programa başvurunuzu belirtilen tarihler arasında uzem.omu.edu.tr adresi üzerinden yapınız.
Eğitim Başlangıç Tarihi: 11 Kasım 2013
Eğitim Bitiş Tarihi: 15 Şubat 2014
Eğitim Süresi: 265 Saat (Teorik)
Eğitim Tutarı: 125,00 TL
Sınav Ücreti: 50,00 TL

Not: Programa daha önceden Bakanlık, İl Sağlık ve ilgili komisyonlar kanalıyla başvuruları değerlendirilen adaylar kabul edilecektir. Sağlık Bakanlığı tarafından UZEM’e iletilen listeler haricinde kayıt yaptırmak isteyen adaylar ekteki resmi yazının 8. maddesinde belirtilen süreci takip ederek yeni başvuru yapabilirler.

Eczane Destek Personeli Yetkilendirme Programı resmi yazısı için tıklayınız.

Duyuru 19 Mayıs Üniversitesi tarafından yayınlanmaktadır.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir