Bilindiği üzere kurumumuz tarafından defalarca kez Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile görüşmeler yapılmıştı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi E sertifika birimi ile görüşmeler yapılmış ve görüşmeler ışığında SHGM Eğitim ve Sertifikasyon Hizmetleri daire başkanlığına neden eğitim yapılması gerektiği, oluşan sorunlar, eczacılarımız tarafından belge aranması, teftişlerde belge aranması vb.. sorunlar bildirilmiştir.

Son günlerde bazı kişi ve kişilerce farklı kurumların eğitim verebileceği konusu gündeme gelmiş, yurtdışı kaynaklı bazı üniversitelerin bu eğitimi verebileceği söylentisi çıkarılmıştır. İlgili söylenti ışığında kurumumuz tarafından gerekli önlemler alınmış ve ilgili bildirimler Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne yapılmıştır.

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Resmi İnternet sitesi dışında eğitim açıldığı duyurularına itibar etmemeniz ve bu gibi durumlarda kurumumuza başvurmanızı önemle rica ederiz.

Sağlık Bakanlığı dışında bu eğitimi hiç bir kurum verememekte verilse dahi geçerli olmamaktadır. Kurumumuz il başkanlıkları ve merkez yönetim kurulumuz tarafından gerekli görüşmeler yapılmaktadır.

Şuanda hiç bir İl Sağlık Müdürlüğü denetiminde belge sorulmamakta ve aranmamaktadır. İlgili eğitimler tamamlanana kadar belge sorulmaması için gerekli çalışmalar kurumumuz tarafından yapılmaktadır.

Daha önce kurumumuz tarafından OTC ve Dermokozmetik Uzmanları Platformu kurulmuştur. OTC ve Dermokozmetik Uzmanlığı eğitimleri Eylül ayında yeniden başlayacaktır. Bu linkten takip edebilirsiniz.

ECZANE TEKNİSYENLERİ VE TEKNİKERLERİ, SOSYAL VE KÜLTÜREL GELİŞİM DERNEĞİ