cok-onemliDeğerli Meslektaşlarımız ve Değerli Üyelerimiz;

Ankara Eczane Teknisyenleri Derneği tarafından düzenlenen Eczane Teknisyenleri Bahar Şenliği’ne katılmak isteyen üyemiz Şems Şakiroğlu’ndan meslektaşımız Vural KELEŞ’ten ve 78 meslektaşımızdan öncelikle özür dileriz.

Başlarda yönetim kurulu kararı ile yetkilendirdiğimiz Dernek Üyemiz Şems Şakiroğlu tarafından araç tutulmuş ve etkinlik alanına İstanbul’dan katılımların sağlanması açısından 40 TL ücret alınacağı bildirilmişti. Daha sonra belediyelere yapılan başvurular ile meslektaşlarımızın ücretsiz olarak ulaştırılması derneğimiz üyesi tarafından sağlanmıştı. Yönetim kurulumuzda görevli iki üyemiz ve 4 dernek üyemiz tarafından suistimal edildiği tespit edilmiştir.

Bu sebeple:

Dernek tüzüğümüzün 2. Bölüm ana başlığı olarak  :

‘ DERNEĞİN AMACI VE BU AMACI GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN DERNEKÇE SÜRDÜRÜLECEK ÇALIŞMA KONULARI VE BİÇİMLERİ İLE FAALİYET ALANI

Madde 2 -Dernek, sivil toplum faaliyetlerinin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek ile işbirliği yapmak, eczane teknisyenleri ve teknikerlerinin kültürel, sosyal, ekonomik gelişimine katkıda bulunmak amacı ile kurulmuştur.” Denilmektedir.

Bu doğrultuda çalışmalar yapılırken Yönetim Kurulu üyeleri ile denetim kurulu üyesi ve yönetim ile denetim kurulu yedek üyeleri olan Ramazan OCAK, Bayram SUBAŞ, Nihat GÜNEŞ, Fikri GİDER, Osman KAYA, Hüseyin HALİCAN tarafından,  dernek tüzüğümüz ve yönetim kurulu kararları hiçe sayılarak alınan kararlara rağmen derneğimizin kurulma amacı ve vereceği hizmet engellenmeye çalışılmış ve bu yönde çalışmalar yapıldığı söz konusu dilekçe ve ekleriyle şüpheye yer bırakmayacak şekilde anlaşılmıştır.

Dolayısıyla Tüzüğümüzün : 

ÜYELİKTEN ÇIKARILMA Başlığı altına bulunan; Madde 5-Dernek üyeliğinden çıkarılmayı gerektiren haller dâhilinde

1. Bent: Dernek tüzüğüne aykırı davranışlarda bulunmak.

4. Bent: Dernek organlarınca verilen kararlara uymamak.

5. Bent: Üye olma şartlarını kaybetmiş olmak.

Yukarıda sayılan durumlardan birinin tespiti halinde yönetim kurulu kararı ile üyelikten çıkarılabilir.”  Hükmüne dayanılarak adı geçenlerin görevlerinden alınmasına ve dernek üyeliğinden  çıkarılmasına

AYNI ZAMANDA

Yukarıda adı geçen şahısların telefon ederek gezi yapılacak olan organizasyonu düzenleyen Ankara Eczane Teknisyenleri Derneği’ne baskı yaparak yanlış yönlendirdiği ve dolayısıyla sözlü olarak etkinlik alanına alınmayacağımız tarafımıza sözlü olarak iletilmiş bunun üzerine alana alınmayacağımız yazılı olarak istenmiştir.  Bundan dolayı belediyelerin Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’ne araçların iptal edilmesi için dilekçe gönderilmesine oy çokluğu ile karar verilmiştir. Verilen karar dernek yönetim kurulu başkanı tarafından ilan edilmiştir.

Dernek üyelerimize ve meslektaşlarımıza önemle duyururuz.

Aramızdan ayrılan unutulmaz hizmetleri bulunan (Ramazan OCAK, Bayram SUBAŞ, Fikri GİDER, Osman KAYA, Nihat GÜNEŞ, Hüseyin HALİCAN) meslektaşlarımıza hayatlarında başarılar dileriz.

Eczane Teknisyenleri ve Teknikerleri, Sosyal ve Kültürel Gelişim Derneği
Yönetim Kurulu Adına Başkan
Habeş ANIK

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir